SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Ela Poznar. fot. CEV, 4 lutego 2021

LM: Grupa Azoty Chemik Police - Igor Gorgonzola Novara 1:3

Grupa Azoty Chemik Police musiał uznać wyższość Igora Gorgonzola Novara w ostatnim meczu turnieju CEV Ligi Mistrzyń w Policach. Polki w czterech setach uległy mocniejszym tego wieczora Włoszkom, ale obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów.

W pierwszym czwartkowym starciu w Policach zmierzyły się VK UP Ołomuniec i Dynamo Ak Bars Kazań, które nie miały już szans na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń. Rosjanki pokonały Czeszki 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu była Tatiana Kadoczkina, która zdobyła 31 punktów.

Włoszki rozpoczęły w swoim najsilniejszym składzie, a trener Lavarini nominował do gry Haleigh Washington, która odpoczywała w poprzednich dniach. Do stanu 10:10 wynik oscylował wokół remisu i tylko nieznacznie prowadził Igor Gorgonzola, ale chwilę później Novara odskoczyła punktując z obu skrzydeł i gospodynie musiały pogodzić się przegraniem pierwszego seta będąc słabszymi zarówno w ataku, jak i obronie.

W drugiej partii Chemik odwrócił role i przejął kontrolę nad grą. Dobra seria na zagrywce Marleny Kowalewskiej pomogła w uzyskaniu czteropunktowej przewagi na 12:8. Malwina Smarzek miała problem ze skończeniem akcji i w jej miejsce weszła Elisa Zanette. W koncówce zrobiło się nerwowo po błędzie Grupy Azoty, a Włoszki zbliżyły się na dwa punkty. Chwilę później Bosetti zaatakowała zza linii trzeciego metra i było 23:22. Zimna krew Agnieszki Kąkolewskiej na środku i błąd dotknięcia siatki po stronie Novary dały remis w tym spotkaniu.

Cały plan posypał się w trzeciej odsłonie. Siatkarki Ferhata Akbasa straciły rezon i radość z gry, co bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki, z akcji na akcję powiększając przewagę. W ostatniej cześci seta Natali Mędrzyk i Iga Wasilewska dały sygnał do ataku, jednak było to za mało, żeby odrobić straty. Błędy po obu stronach siatki, w tym dwie zepsute zagrywki Chemika dały piłkę setową Novarze przy 24:17. Chwilę później partię zakończyła z lewej strony Nika Daalderop.

Ostatnia partia także należała do Igora Gorgonzola Novara. Włoszki znalazły skuteczny sposób na obronę Chemika i policzanki musiały zwiększyć swoją czujność. Do dobrej gry wróciła Malwina Smarzek, a gospodynie popełniały sporo błędów własnych. Polki próbowały motywować się na boisku, ale Caterina Bosetti po raz kolejny pokazywała swoją siłę w ataku. As serwisowy Micah Hancock zakończył mecz, a amerykańska rozgrywająca została wybrana MVP spotkania.

Grupa Azoty Chemik Police - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 16:25)

Grupa Azoty Chemik Police: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Strantzali, Maj-Erwardt (libero) - Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga, Baijens, Żurawska (libero). Trener: Ferhat Akbas.

Igor Gorgonzola Novara: Herbots, Bosetti, Chirichella, Hancock, Washington, Smarzek, Sansonna (libero) - Zanette, Daalderop. Trener: Stefano Lavarini.

Statystyki meczowe: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39308

  • 4
  • 4
  • 19
  • 1
  • 0