SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, fivb, 15 grudnia 2020

MŚ 2022 mężczyzn: mecz otwarcia w Sankt Petersburgu, finał w Moskwie

Mecz otwarcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 rozegrany zostanie 26 sierpnia w Sankt Petersburgu, natomiast faza finałowa zaplanowana na 7-11 września w Moskwie.

MŚ mężczyzn w 2022 roku zostaną rozegrane w dziesięciu miastach Rosji - Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Krasnojarsku, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Ufie, Jarosławiu oraz Kemerowie. Walkę o medale rozpoczną 24 ekipy. Udział mają już zapewniony - Rosja (gospodarz) i Polska (obrońca tytułu).

W spotkaniu inaugurującym czempionat zagra reprezentacja Rosji oraz jeden z jej grupowych rywali. W pierwszej fazie od 26 do 29 sierpnia drużyny będą rywalizować w czterozespołowych grupach w Moskwie, Kemerowie, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku i Krasnojarsku.

Druga faza grupowa została zaplanowana na 2-4 września. Zagra w niej szesnaście drużyn, a mecze odbędą się w Kazaniu, Kaliningradzie, Sankt Petersburgu oraz Jarosławiu. Do fazy finałowej awansuje sześć zespołów.

Rywalizacja o medale rozegra się w Moskwie od  do 11 września. Sześć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, cztery najlepsze awansują do półfinałów, których zwycięzcy zmierzą się w meczu o złoto. W MŚ 2022 mężczyzn rozegranych zostanie 70 meczów.

19964c

  • 4
  • 0
  • 21
  • 0
  • 0