SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

IG, 19 maja 2011

Od zwycięstwa rozpoczęły udział polskie siatkarki w turnieju eliminacyjnym mistrzostw świata juniorek w Zrenjaninie. Podopieczne Grzegorza Kosatki pokonały dziś Portugalię 3:0 (25:17, 25:19, 25:16). W drugim spotkaniu dnia dzisiejszego Serbki znów zdeklasowały swoje rywalki - Greczynki.

Polskie juniorki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem rówieśniczek z Portugalii wygrywając pewnie w trzech setach. Początki wszystkich partii były bardzo wyrównane. Do pierwszej przerwy technicznej rywalki młodych Polek dotrzymywały im kroku, ale w dalszej części wszystkich setów „biało-czerwone” uzyskiwały sporą przewagę, której nie oddawały do samego końca.

W dzisiejszym spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Czyżnielewska, która zdobyła 15 punktów i atakowała z 48% skutecznością. Wspierała ją Ewelina Mikołajewska, która zapisała na swoim koncie tylko dwa „oczka” mniej. Portugalki były gorsze od Polek w każdym elemencie.

 

W drugim spotkaniu dnia dzisiejszego Serbia po raz kolejny zdeklasowała swoje rywalki. Gospodynie znów wygrały w trzech setach, a ich rywalki, Greczynki, w trzeciej partii ugrały tylko 3 punkty. Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego wyniku, ponieważ reprezentantki Grecji w pierwszym secie dzielnie walczyły. W kolejnych były już zdecydowanie gorsze od Serbek i gospodynie nie miały problemów z ich pokonaniem.

Jutro reprezentację Polski czeka konfrontacja z drużyną Czarnogóry, która swój pierwszy mecz w turnieju przegrała. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Serbki natomiast będą miały dzień przerwy.

 

Wyniki drugiego dnia turnieju:

Polska - Portugalia 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

Grecja – Serbia 0:3 (21:25, 12:25, 3:25)

 

  • 1
  • 0
  • 52
  • 1
  • 3