SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Marek Bykowski, 16 maja 2011

Od 18 do 22 maja reprezentacja Polski juniorów weźmie udział w Sofii w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata

Trenerzy Mariusz Sordyl oraz Damian Dacewicz ogłosili skład reprezentacji Polski juniorów udających się do Sofii na turniej eliminacyjny do mistrzostw świata. We wtorkowy poranek z lotniska Okęcie odleci dwunastka zawodników:  Miłosz Hebda, Tomasz Kowalski, Patryk Szczurek, Piotr Hain, Mateusz Przybyła, Tomasz Kalembka, Wojciech Ferens, Adrian Buchowski, Mateusz Mika, Kamil Długosz, Tomasz Głod i Szymon Romać. 

Ostatni tydzień przed turniejem kadra spędziła w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie  w hali OSiR-u miała dwa treningi dziennie. Atmosfera w zespole jest pełna ambitnych planów związanych z walka o awans do turnieju mistrzowskiego w Brazylii. Decyzją CEV europejskie turnieje kwalifikacyjne rozgrywane będą według systemu punktowego, dającego 3 punkty za zwycięstwo 3:0 lub 3:1. Wygrana 3:2 pozwoli na dopisanie dwóch punktów a porażka 2:3 powiększy dorobek  o 1 punkt.

W przypadku równej ilości punktów meczowych o kolejności decydować będzie liczba wygranych spotkań. Pierwsze dwa dni turnieju to mecze z teoretycznie najsłabszymi drużynami Danii i Rumunii. Po dniu przerwy odbędą się mecze z czołowymi zespołami Europy w kategoriach młodzieżowych Francją i Bułgarią. Zasady rozgrywania europejskich kwalifikacji pozwalają na awans zespołowi z drugiego miejsca ale przywilej ten dotyczyć będzie wyłącznie jednego najlepszego zespołu  z czterech grup eliminacyjnych.  Według zgodnej opinii  sztabu szkoleniowego i zawodników w turnieju niezmiernie ważna będzie walka o wygranie każdego seta a wypracowywana na obozach przygotowawczych umiejętność koncentracji na każdej kolejnej akcji powinna być tą bardzo ważną „wartością” dodaną do posiadanych umiejętności sportowych. Piotr Hain, kapitan naszej reprezentacji, podkreślił, że wszyscy zawodnicy są świadomi odpowiedzialności za godne reprezentowanie Polski w tym turnieju a udział w mistrzostwach świata jest ich największym marzeniem w dotychczasowej karierze sportowej.

  • 0
  • 0
  • 52
  • 0
  • 6