SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 1 sierpnia 2015

Reprezentacja Polski kadetów zdobyła złoty medal w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła udział w turnieju rozpoczęli od zwycięstwa 3:0 nad Gruzją i w kolejnych meczach wygrywali również w takich samych rozmiarach.

Polska pokonała w Tbilisi Bułgarię 3:0 (25:15, 25:14, 25:19) w finałowym meczu Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi.

- Nie boimy się w zasadzie nikogo. Zawsze staramy się wyjść na boisko bardzo zmotywowani, wierząc, że możemy wygrać z każdym - mówił przed odlotem do Tbilisi jeden z podstawowych graczy Kamil Droszyński.

W stolicy Gruzji biało-czerwoni kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Wszystkie spotkania wygrali po 3:0.

Reprezentacja kadetów wygrała w tym roku mistrzostwa Europy oraz prestiżowy Memoriał Jurija Czesnokowa w Anapie.

Nasi złoci siatkarze wracają do kraju w niedzielę z całą reprezentacją Polski, na lotnisku w Warszawie spodziewani są około 6.30. Następnie otrzymają trzy dni wolnego. W środę wieczorem spotkają się w Warszawie. W czwartek rano będą mieli trening i tego samego dnia wieczorem odlecą do Buenos Aires. W Argentynie wezmą udział w mistrzostwach świata kadetów.

Polska:
Droszyński, Ziobrowski, Woch, Kochanowski, Fornal, Kwolek, Masłowski (L) oraz Szymański

Reprezentacja kadetów na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:
rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub; atakujący: Damian Domagała; Jakub Ziobrowski; środkowi: Jakub Kochanowski; Dawid Woch; Patryk Niemiec; przyjmujący: Tomasz Fornal; Bartosz Kwolek; Jakub Szymański; Tomasz Polczyk; libero: Mateusz Masłowski.

  • 4
  • 4
  • 92
  • 0
  • 11