SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. UNI Opole, 8 kwietnia 2021

Maciej Kochański: jesteśmy gotowi na grę w TAURON Lidze

Siatkarki UNI Opole na trzy kolejki przed zakończeniem rywalizacji zapewniły sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej I ligi i mogą podopieczne trenera Nicoli Vettoriego mogą spokojnie oczekiwać na grę w play offach.

 Jest to klub bardzo dobrze zorganizowany, mądrze zarządzany przez Annę Monkiewicz-Jakóbczak i Macieja Kochańskiego. Są to młodzi ludzie, działający z werwą i energią. Chcą osiągnąć sukces. Zawodniczki chcą grać w UNI Opole, bo wiedzą, że w tym klubie dotrzymuje się słowa i umów. Jesteśmy dumni, że taki klub funkcjonuje na naszym terenie mówi Waldemar Kobienia, prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej.

UNI Opole jest klubem uczelnianym, istnieje od pięciu lat, a od czterech gra w I lidze. – Przed trzema laty przyjęliśmy program wejścia do najwyższej klasy rozgrywkowej i konsekwentnie nasze ustalenia realizujemy. Jesteśmy gotowi na grę w TAURON Lidzepowiedział Maciej Kochański, prezes Zarządu UNI Opole.

Jak podkreśla Maciej Kochański "obecny sezon ze względu na pandemię koronawirusa był trudny i nieprzewidywalny." – W warunkach zmniejszonego budżetu podpisywaliśmy kontrakty z zawodniczkami, które chciały realizować klubowe cele. Oczywiście zakładaliśmy wygrywanie w lidze, ale nikt nie mógł spodziewać się aż tak znakomitego występu, odniesienia osiemnastu zwycięstw z rzędu  dodaje Prezes Kochański.

W tabeli I ligi kobiet po 24 kolejkach prowadzi UNI Opole 54 pkt przed SMS PZPS Szczyrk 45, SPS Stal Mielec 43, Eneą Energetykiem Poznań 41 oraz Asotrą Płomieniem Sosnowiec 40. Cztery czołowe zespoły zagrają w play offach. Gdy w tym gronie znajdzie się SMS PZPS, to o medale I ligi kobiet walczyć będzie piąta drużyna.

– Na razie o naszym pierwszym rywalu w play offach nie myślimy - mówi Maciej Kochański. - W czołówce tabeli jest duży ścisk i jeszcze wiele może się zmnienić.My koncentrujemy się na najbliższym przeciwniku.

W meczu 25. kolejki siatkarki UNI Opole zagrają na wyjeździe z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki.


  • 0
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2