SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. Piotr Sumara, 7 kwietnia 2021

Reprezentantka Tygodnia: Magdalena Stysiak

Rywalizacja pań jest już na ostatniej prostej, a w naszym rankingu po raz kolejny liderką została Magdalena Stysiak - atakująca jest jedną z najlepiej punktujących zawodniczek włoskiej Serie A i jedną z najważniejszych postaci Savino Del Bene Scandicci.

20399c

1. Magdalena Stysiak w meczu przeciwko Unet eWork Busto Arsizio

Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, że Magda w pełni sił to niebezpieczna broń w szeregach Savino Del Bene. Świetny start sezonu, potem problemy zdrowotne, ale z powrotem polska atakująca wiedzie prym jesli chodzi o zdobywanie punktów. Po raz drugi jej drużyna pokonała ekipę z Busto Arsizio w tiebreaku, a Magda po kolejny nie dała większych szans rywalkom. W półfinale drużynę ze Scandicci czeka ciężka przeprawa z faworytkami do mistrzostwa Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie.

Statystyki Magdaleny Stysiak (Savino Del Bene Scandicci) przeciwko Unet eWork Busto Arsizio: 26 punktów, 45% skuteczności w ataku, 2 bloki punktowe.

2. Natalia Mędrzyk w meczu przeciwko E.LECLERC Moya Radomka Radom

Kolejne wyśmienite spotkanie zapisała na koncie przyjmująca Chemika Police. Natalia dała świetną zmianę za Olgę Stranzali i w dużej mierze przyczyniła się do awansu swojej drużyny do finału Tauron Ligi Kobiet. Występ naszej siatkarki docenił też komisarz zawodów wręczając jej statuetkę MVP.

Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko E.LECLERC Moya Radomka Radom: 21 punktów, 64% skuteczności w ataku, 67% skuteczności w przyjęciu, 4 asy serwisowe, 1 blok.

3. Zuzanna Efimienko-Młotkowska w meczach przeciwko ŁKS-owi Łódź

Doświadczenie na środku siatki to nieoceniony atut każdej drużyny. Developres SkyRes Rzeszów nie może narzekać, bowiem Zuzanna Efimienko-Młotkowska doskonale zna się na swojej pracy. Środkowa w spotkaniach przeciwko ŁKS-owi była siłą spokoju i jednym z pewnych punktów dla swojej rozgrywającej, a rzeszowski zespół awansował do pierwszego w historii klubu ligowego finału.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres SkyRes Rzeszów) przeciwko ŁKS-owi Łódź

mecz nr 1: 6 punktów, 25% skuteczności w ataku, 5 bloków punktowych, 5 wybloków
mecz nr 2: 8 punktów, 57% skuteczności w ataku, 3 bloki punktowe, 3 wybloki, 1 as
mecz nr 3: 4 punkty, 25% skuteczności w ataku, 3 bloki punktowe, 5 wybloków

4. Weronika Szlagowska w meczach przeciwko Grotowi Budowlanym Łódź

Debiutantka w naszym rankingu powołana przez trenera Jacka Nawrockiego do reprezentacji na sezon 2021. Weronika była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek BKS-u w tym sezonie i ostatnie dwa mecze przeciwko Grotowi Budowlanym tylko to potwierdziły. Choć bielszczanki musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych łodzianek na swoim parkiecie, tak należy im przyznać, że podjęły walkę, a Szlagowska brała na siebie odpowiedzialność w ataku i przyjęciu. Oby debiut w kadrze był równie udany!

Weronika Szlagowska (BKS Bostik Bielsko-Biała) przeciwko Grotowi Budowlanym Łódź

mecz nr 1: 22 punkty, 56% skuteczności w ataku, 3 asy serwisowe, 35% skuteczności w przyjęciu
mecz nr 2: 14 punktów, 44% skuteczności w ataku, 2 asy serwisowe, 39% skuteczności w przyjęciu

5. Malwina Smarzek w meczu przeciwko Bartoccini Fortinfissi Perugia

Po wahaniach formy polska atakująca powróciła do dobrej dyspozycji i w drugim meczu fazy play-off Serie A pokazała się z bardzo dobrej strony, będąc najlepiej punktującą swojego zespołu. Igor Gorgonzola Novara jest jednym z faworytów do podium ligi włoskiej w tym sezonie i optymalna forma polskiej atakującej na pewno przyda się trenerowi Massimo Barboliniemu.

Statystyki Malwiny Smarzek (Igor Gorgonzola Novara) przeciwko Bartoccini Fortinfissi Perugia: 16 punktów, 33% skuteczności w ataku, 2 asy serwisowe, 3 bloki punktowe.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 3
  • 12
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2