SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, KP, foto: eWinner Gwardia Wrocław/TAURON 1.Liga, 29 grudnia 2020

BBTS Bielsko-Biała zwycięzcą I Turnieju Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego

We wrocławskiej Hali Orbita zakończył się I Turniej Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego, w którym rywalizowały cztery zespoły. Zwycięzcą zawodów został pierwszoligowy BBTS Bielsko-Biała.

Na drugi i ostatni dzień zmagań zaplanowano mecz o brązowe medale turnieju oraz, co oczywiste, finał zawodów. W I Turnieju Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego rywalizowały: eWinner Gwardia Wrocław i BBTS Bielsko-Biała (TAURON 1. Liga Mężczyzn), Cuprum Lubin (PlusLiga) oraz SPS Chrobry Głogów (2. Liga).

Pierwszy set tego spotkania praktycznie aż do końcówki miał bardzo wyrównany przebieg, jednak w decydującej części partii lubinianom udało się zbudować bezpieczną przewagę. Dobry rytm gry zawodnicy Cuprum przenieśli także na kolejną odsłonę, pewnie wygraną do 17. Trzeci set był tylko formalnością - „Miedziowi” powtórzyli wynik z poprzedniej partii przesądzając tym samym o tym, kto zajmie najniższy stopień podium.

Szczegółowa relacja tutaj

Dużo bardziej wyrównany przebieg miało za to spotkanie o złoto, które zakończyło się dopiero w tie-breaku. Pierwszy set lepiej rozpoczęli bielszczanie, jednak to wrocławianie mieli przewagę własnej hali, która dała o sobie znać w końcówce. Mimo zniwelowania starty przez gospodarzy, to siatkarze BBTSu zapisali inauguracyjną odsłonę na swoim koncie. Gra „na styk”, okazała się cenną lekcją dla gwardzistów, którzy tym razem kontrolowali przebieg seta i wyrównali stan spotkania. Trzecia partia znów padła łupem przyjezdnych, a czwarta odsłona po brawurowej walce obu drużyn, ostatecznie trafiła na konto zespołu z Wrocławia. Finalnie zwycięzcę wyłonił zacięty tie-break, o którego losach zdecydowała chłodna głowa liderów tabeli TAURON 1. Ligi – BBTS Bielska-Białej.

Wyniki I Turnieju Piłki Siatkowej PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego

Poniedziałek (28.12)

eWinner Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 27:25)

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 21:25, 25:21, 21:25, 14:16)

Wtorek (29.12)

Mecz o trzecie miejsce: SPS Chrobry Głogów - Cuprum Lubin 0:3 (22:25, 17:25, 17:25). MVP: Adam Lorenc

Mecz finałowy: eWinner Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:21, 18:25, 28:26, 14:16). MVP: Jarosław Macionczyk

Końcowa klasyfikacja I Turnieju Piłki Siatkowej
 PKN ORLEN VOLLEY CUP 2020 im. Lecha Kaczyńskiego

1. BBTS Bielsko-Biała
  2. eWinner Gwardia Wrocław
  3. Cuprum Lubin
  4. SPS Chrobry Głogów

Turniej został objęty patronatem Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.