SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / CEV, 29 czerwca 2020

CEV ogłasza wstępny kalendarz kwalifikacji do EuroVolley 2021

Po okresie intensywnych konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej opublikowała wstępny kalendarz kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy -  EuroVolley 2021 - zaplanowanych początkowo na przełom sierpnia i września 2020 r. Zgodnie z decyzją podjętą przez Zarząd CEV w kwietniu oraz w związku z wieloma ograniczeniami, które wciąż obowiązują w Europie z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, CEV wykazał się dużą elastycznością w kontaktach z federacjami narodowymi, starając się znaleźć najbardziej rozsądne i elastyczne rozwiązania, mając jednocześnie na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i zawodniczek, trenerów oraz oficjeli. CEV będzie nadal monitorować rozwój pandemii, w wyniku czego ten wstępny kalendarz może podlegać dalszym zmianom.

Główne odchylenie od początkowego programu dotyczy formatu zawodów, w którym turnieje zastępują pierwotnie planowane mecze u siebie i na wyjeździe w każdej z grup, co pozwoli uniknąć ciągłego przemieszczania się drużyn i urzędników w czasie, gdy rządy wielu państw utrzymują szereg ograniczeń w podróżowaniu aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

W ciągu ostatnich tygodni CEV był gospodarzem szeregu wideokonferencji z przedstawicielami federacji narodowych, których zespoły należą do poszczególnych grup, a decyzje, podejmowane indywidualnie dla każdego przypadku, starano się podejmować w duchu solidarności i wzajemnego wsparcia.

W związku z tym pod koniec lata 2020 r. odbędzie się niewielka liczba turniejów kwalifikacyjnych (o ile warunki pozwolą na ich bezpieczne przeprowadzenie), a większość turniejów zostanie przesunięta na początek stycznia 2021 r. W ramach rozgrywanych systemem kołowym podwójnych turniejów kwalifikacyjnych wyłonionych zostanie po 12 drużyn męskich i żeńskich, które wezmą udział w finałowych turniejach EuroVolley 2021, zaplanowanych na późne lato przyszłego roku. Wspomniane drużyny dołączą do organizatorów ME oraz ośmiu zespołów męskich i żeńskich już zakwalifikowanych na podstawie wyniku w poprzednim europejskim czempionacie (wśród już zakwalfikowanych jest także reprezentacja Polski).

Wstępny kalendarz kwalifikacji męskiej wygląda następująco:

EuroVolley 2021 Qualifiers men

Zwycięzcy każdej grupy oraz pięciu najlepszych zdobywców drugich miejsc zapewni sobie udział w czempionacie Europy, którego gospodarzem są Polska, Czechy, Estonia i Finlandia.

Wstępny program kwalifikacji kobiet EuroVolley 2021 wygląda obecnie tak:

EuroVolley 2021 Qualifiers women

Zwycięzcy każdej grupy oraz pięciu najlepszych zdobywców drugich miejsc weźmie udział w EuroVolleyu 2021 siatkarek, który odbędzie się w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii.

CEV będzie nadal monitorować sytuację i rozwój pandemii koronawirusa, informując w razie potrzeby o koniecznych zmianach.

 

  • 5
  • 1
  • 29
  • 0
  • 0
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31