SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 29 czerwca 2020

Siatkarze wznowili treningi w COS OPO w Spale

W poniedziałek w  COS Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęła się druga część zgrupowania kadry siatkarzy. Biorą w nim udział ci sami zawodnicy którzy przebywali tu pod koniec pierwszego etapu przygotowań.

Obóz rozpoczął się od zebrania, na którym trener Vital Heynen tradycyjnie zaskoczył. Swoim podopiecznym dał wolną rękę w wyborze zajęć. - Jestem bardzo zadowolony z poziomu zaangażowania, atmosfery i stanu zdrowia podczas poprzedniego obozu. Zdecydowałem, że tym razem sami siatkarze zdecydują jak będzie wyglądał obóz. Dałem im wolną rękę. Mają wypełnić przygotowane karty swoimi pomysłami na formę aktywności. Do wyboru mają treningi indywidualne, zespołowe, siłownię, aktywności grupowe mi indywidualne. Czekam na ich pomysły. Zasługują na takie traktowanie - powiedział trener mistrzów świata.

Podopieczni trenera Heynena nie kryli zaskoczenia. - To ciekawy i nietypowy pomysł. Żartowaliśmy na początku, że damy sobie dużo wolnego, ale kiedy przyszło do planowania, to zrobiło się poważniej. Przed nami mecze sparingowe i sezon klubowy, więc zadbamy o dobre przygotowanie do jednego i drugiego - powiedział kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.

Pierwsza część zgrupowania męskiej kadry w COS OPO Spała rozpoczęła się 1 czerwca i zakończyła trzynaście dni później. Tamten obóz miał na celu, ze względu na przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa, miał na celu delikatne wprowadzenie zawodników do zajęć oraz integrację.

- Na pewno obecnie w treningu pojawią się elementy taktyki, gry szóstkami, których nie ćwiczyliśmy podczas pierwszego obozu. Siatkarze są zdrowi i pełni zapału, czeka nas ciekawy obóz - powiedział Michał Mieszko Gogol, asystent trenera Heynena

Z powodu pandemii koronawirusa odwołana została tegoroczna Liga Narodów, a igrzyska olimpijskie w Tokio przełożono na 2021 rok. Odbędą się natomiast mecze towarzyskie.

Wcześniej Polski Związek Piłki Siatkowej i Miejski Ośrodek Sportu w Zielonej Górze poinformowali, że pierwsze oficjalne mecze siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn odbędą się 22 i 23 lipca w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej 41. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Niemiec. #WracamyDoGry bo #Kochamysiatkówkę!

  • 12
  • 1
  • 21
  • 0
  • 1
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31