SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 24 czerwca 2019

Polacy wciąż z szansą awansu do Final Six VNL

Trzy tie-breaki, trzy wygrane – to bilans Polaków w czwartym tygodniu Siatkarskiej Ligi Narodów, który biało-czerwoni rozegrali w Mediolanie. W innych częściach świata także nie brakowało siatkarskich emocji.

Po czterech tygodniach zmagań w pierwszej szóstce VNL uplasowały się Brazylia, Iran, Francja, Rosja, Włochy i Polska. Tuż za premiowaną grupą znalazły się Stany Zjednoczone, które jednak są gospodarzem turnieju finałowego i z tego tytułu automatycznie zagrają w Final Six, zastępując tym samym ekipę o najsłabszym bilansie.

tabela vnl 4

Ardabil, Iran (Iran, Francja, Australia, Portugalia)

Przed drugim domowym turniejem Irańczycy zajmowali pierwszą lokatę w tabeli ogólnej i przy dopingu własnej publiczności mieli zamiar utrzymać tę korzystną lokatę. Dwa pierwsze mecze Persowie zagrali z walczącymi o utrzymanie w elicie Australijczykami i Portugalczykami, odnosząc pewne zwycięstwa. Podobny bilans zanotowali Francuzi, a zwycięzcę turnieju w Ardabil wyłoniło bezpośrednie starcie między gospodarzami a Les Bleus, w którym reprezentacja Iranu uległa w trzech partiach. To kosztowało Persów utratę pozycji lidera VNL.

 Z zespołów „pływających” w Iranie swoją pracę wykonała Australia, która w zaskakująco szybkim meczu pokonała Portugalczyków. Debiutująca w Siatkarskiej Lidze Narodów kadra Portugalii może żałować spotkania z „kangurami”, który znacznie utrudnił ich szanse na utrzymanie w elicie.   

Wyniki 4.weekendu VNL w Ardabil:

Francja – Australia 3:0

Iran – Portugalia 3:1

Francja – Portugalia 3:0

Iran – Australia 3:0

Portugalia – Australia 0:3

Iran – Francja 0:3

Mediolan, Włochy (Włochy, Polska, Serbia, Argentyna)

W Mediolanie rywalizowała z kolei kadra Polski, która ma za sobą długie i ciężkie mecze z Serbią, Włochami i Argentyną. Jeszcze przed początkiem zmagań Vital Heynen zapowiadał trzy tie-breaki…i słowa dotrzymał! Polacy rozegrali we Włoszech łącznie 15 setów, spędzając na boisku w sumie nieco mniej niż 8 godzin. W tej „europejskiej” grupie komplet zwycięstw zanotowali biało-czerwoni. Z dobrej strony pokazali się Włosi, którzy w eksperymentalnym i odmłodzonym składzie toczyli zacięte boje przed własną publicznością. Argentyna skończyła ten weekend z dwiema wygranymi; bez zwycięstwa turniej zamknęła Serbia.

Wyniki 4.weekendu VNL w Mediolanie:

Polska – Argentyna 3:2

Włochy – Serbia 3:0

Polska – Serbia 3:2

Włochy – Argentyna 1:3

Argentyna – Serbia 3:0

Włochy – Polska 2:3

Cuiaba, Brazylia (Brazylia, Niemcy, Rosja, Bułgaria)

W Brazylii Canrinhos bardzo dobrze wywiązali się z roli gospodarza, obdarowując swoich fanów kompletem zwycięstw. Najdłużej wyczekiwanym meczem było bez wątpienia starcie podopiecznych Renana Dal Zotto z Rosjanami, które jednak po trzech setach padło łupem Latynosów. Sborna w Ameryce Południowej sięgnęła po dwie wygrane. Jedno zwycięstwo zapisała na swoim koncie Bułgaria, która walczy o pozostanie w elicie. Z trzema porażkami do Europy wrócili Niemcy.

Wyniki 4.weekendu VNL w Cuiabie:

Niemcy – Rosja 1:3

Brazylia – Bułgaria 3:1

Bułgaria – Rosja 0:3

Brazylia – Niemcy 3:2

Niemcy – Bułgaria 2:3

Brazylia – Rosja 3:0

Hoffman Estates, Stany Zjednoczone (USA, Kanada, Chiny, Japonia)

W Stanach Zjednoczonych zmierzyły się ze sobą dwa zespoły z Ameryki Północnej (Kanada i USA) oraz dwie ekipy z Azji (Chiny, Japonia). Komplet zwycięstw do tabeli zdobyła drużyna spod znaku Klonowego Liścia. Dwie wygrane na własnym terenie wywalczyli Amerykanie, jedną – Japończycy. Chiny nie zmieniły swojego bilansu i wciąż plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Azjatom nie grozi jednak spadek z elity, ponieważ w gronie „drużyn pływających” znajdują się Bułgarzy, Portugalczycy, Kanadyjczycy i Australijczycy.

Wyniki 4.weekendu VNL w Hoffman Estates:

Kanada – Chiny 3:1

USA – Japonia 3:0

Chiny – Japonia 0:3

USA – Kanada 1:3

Kanada – Japonia 3:2

USA – Chiny 3:0

Szczegółowe wyniki VNL dostępne są tutaj: https://www.volleyball.world/en/vnl/men/schedule

Tabelę VNL można znaleźć tutaj: https://www.volleyball.world/en/vnl/men/resultsandranking/round1

Ostatni weekend fazy interkontynentalnej VNL rozegrany zostanie na trzech kontynentach: w Europie (Niemcy, Bułgaria), Ameryce Południowej (Brazylia) oraz w Australii. W Brasili zmierzą się Brazylijczycy, Włosi, Kanadyjczycy i Francuzi. W australijskim Brisbane punktów poszukają Australijczycy oraz reprezentacje Argentyny, Chin i Rosji. W Płowdiw w Bułgarii zobaczymy ekipę gospodarzy, Persów, Amerykanów i Serbów, natomiast w Lipsku rywalizować będą drużyny Polski, Japonii, Niemiec i Portugalii.

  • 16
  • 2
  • 14
  • 0
  • 0
Grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3