SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 11 czerwca 2019

Siatkarska Liga Narodów: Chiny - Polska 3:0

Chiny pokonały 3:0 (25:12, 25:18, 25:22) reprezentację Polski w meczu 4.tygodnia Siatkarskiej Ligi Narodów. 

To będzie zdecydowanie najtrudniejszy tydzień polskich siatkarek w Lidze Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z drużynami z czuba tabeli: USA, Turcją i gospodyniami - Chinkami. Azjatki są faworytkami turnieju w Jiangmen, a przed własną publicznością wystąpią w najmocniejszym składzie. 

Małe przemeblowanie czeka za to kadrę Polski, która będzie się opierać o Julię Nowicką. Młoda rozgrywająca musi poradzić sobie z absensją Marleny Pleśnierowicz i Joanną Wołosz. Pierwsza z nich korzysta z urlopu z przyczyn osobistych, natomiast druga - wciąż odczuwa skutki kontuzji stawu skokowego. 

Biało-czerwone dzięki wcześniejszym zwycięstwom są już pewne utrzymania się w elicie VNL. Teraz nasze siatkarki walczą o prawo gry w Final Six. 

Już od pierwszych piłek widać było, że nasze siatkarki czeka bardzo ciężkie spotkanie. Siłowa siatkówka prezentowana przez Chinki wyraźnie robiła różnicę, a atomowe serwisy Azjatek skutecznie destablizowały przyjęcie Polek, zmuszając tym samym Julię Nowicką do szukania piłki w głębi pola. Swoją pracę robił też chiński blok, który zatrzymywał z trudem konstruowane przez nasze siatkarki akcje. Taki podział sił i dysproporcja między obiema drużynami odbiły się na wyniku - podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały wyraźnie partię inaugracyjną.  

Druga odsłona wyglądała już znacznie lepiej głównie za sprawą poprawy przyjęcia w reprezentacji Polski. Biało-czerwone zaczęły grać śmielej w ataku, a to pozwalało na zmniejszenie starty. Niestety nawet lepsza gra naszych siatkarek nie była w stanie zagrozić świetnie dysponowanym Azjatkom, które od razu, gdy tylko wynik zaczynał wyglądać niepokojąco, reagowały czasem taktycznym i szybko wracały do dobrej siatkówki. Dodatkowo własne błędy komplikowały sytuację podopiecznych Jacka Nawrockiego. Finalnie Azjatyki zwiększyły prowadzenie w meczu.

Przebieg trzeciej partii nie zapowiadał zmian wyniku. Chinki cały czas dominowały na boisku i nie stwarzały biało-czerwonym szans na przedłużenie spotkania. Dopiero pod koniec seta, przy zagrywkach Kamili Witkowskiej wynik zaczynał dawać nadzieję. Polki znacznie zniwelowały stratę i stanęły przed realną szansą rozegrania kolejnej odsłony. Gospodyniom nie pomogła nawet przerwa na żądanie trenerki. Niestety jednak środkowa reprezentacji Polski przy stanie 22:24 posłała piłkę na aut i tym samym zakończyła spotkanie. 

Jutro biało-czerwone czeka mecz z Amerykankami, w czwartek - z Turcją.

Statystyki meczu: https://www.volleyball.world/en/vnl/women/schedule/9953-china-poland/post#statsteams

  • 5
  • 0
  • 19
  • 8
  • 1
Grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3