SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 28 listopada 2016

W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęło się pierwsze z dwóch zaplanowanych trzydniowych sympozjów szkoleniowych dla trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęło się pierwsze z dwóch zaplanowanych trzydniowych sympozjów szkoleniowych dla trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W pierwszej turze szkolenia uczestniczą trenerzy z Regionu Północ i Południe.  Za tydzień spotkają się szkoleniowcy z Regionów Wschodniego i Zachodniego. Łącznie w Spale pojawi się ponad czterystu uczestników sympozjów.

W programie zajęć znalazły się zagadnienia związane z między innymi treningami funkcjonalnymi i motorycznymi. Uczestnicy wymieniają się swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim pracują podczas zajęć treningowych. Tego typu szkolenia odbywają się cyklicznie.  – Przykładamy ogromną wagę do podnoszenia kwalifikacji i praktycznych umiejętności trenerów pracujących w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Na tych szkoleniowcach ciąży ogromna odpowiedzialność za rozwój sportowy i wychowanie przyszłych siatkarek i siatkarzy. Dlatego musimy im nieustannie dostarczać odpowiedniej wiedzy i umiejętności. To właśnie po raz kolejny czynimy w Spale – powiedział Waldemar Wspaniały, Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W poniedziałek z trenerami spotkał się Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Siatkarskie Ośrodki Szkolne są naszym sztandarowym programem. To z niego czerpią inne dyscypliny. Dlatego, wobec polskiego sportu zobowiązani jesteśmy to dzieło twórczo rozwijać. Jestem bardzo rad, o czym przekonałem się  po raz kolejny, że trenerzy S.O.S. są bardzo kreatywni. Mają wiele – już nie tyle projektów, co praktycznych rozwiązań służących poprawie jakości szkolenia dzieci i młodzieży. Dzisiaj w Spale miło było słuchać, jak szkoleniowcy wymieniają się swoimi pomysłami i doświadczeniami, bardzo, bardzo interesującymi.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.