SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Iwona Gąsior, fot. Piotr Sumara, 18 listopada 2016

Rosja (3. miejsce w rankingu CEV), Bułgaria (6), Słowenia (11) i Hiszpania (19) zagrają w grupie C EUROVOLLEY POLAND 2017, która swoje mecze będzie rozgrywała w Krakowie.

Rosja (3. miejsce w rankingu CEV), Bułgaria (6), Słowenia (11) i Hiszpania (19) zagrają w grupie C EUROVOLLEY POLAND 2017, która swoje mecze będzie rozgrywała w Krakowie.

- Jeśli mam być szczery, to losowanie mogło być dla nas korzystniejsze – przyznał przedstawiciel bułgarskiej federacji i zarazem były reprezentant tego kraju, Władimir Nikołow. - Nie jesteśmy jednak w stanie nic zrobić i będziemy musieli sobie jakoś poradzić w tej trudnej grupie i zagrać jak najlepiej. Wydaje mi się, że nasza grupa jest najbardziej wymagająca z wszystkich, ale to jest siatkówka i wszystko może się wydarzyć. Rosjanie to bardzo mocny zespół, drużyna słoweńska posiada bardzo duży potencjał – grali w finale ostatnich mistrzostw Europy, więc rywali mamy mocnych – dodał Nikołow.

W podobnym tonie wypowiadał się przedstawiciel federacji słoweńskiej, Samo Miklavc. - Trudno na gorąco komentować wyniki losowania. Z Rosjanami ostatni raz graliśmy piętnaście lat temu, a z Bułgarią cztery. Obie drużyny są w tym momencie w trakcie przemeblowań personalnych i trudno powiedzieć w jakiej formie będą w przyszłym roku. Niemniej jednak są to wymagający rywale - stwierdził.

Słoweńcy byli rewelacją turnieju sprzed dwóch lat, w którym zagrali w finale ostatecznie zajmując drugie miejsce. Jedno z indywidualnych wyróżnień otrzymał Tine Urnaut, zawodnik znany z występów na parkietach PlusLigi.

Faworytami do pewnego awansu do kolejnej rundy są na pewno Rosjanie, którzy mimo słabszego tegorocznego sezonu, w kolejnym będą chcieli pokazać swoją siłę. Obecnie trwa procedura wyboru trenera reprezentacji. Kontrakt z Władimirem Alekno nie został przedłużony.

Rosja w wielkim stylu wygrała mistrzostwa Europy w 2013 roku, organizowane wspólnie przez Danię i Polskę. Wcześniej triumfował były ZSRR (1950, 1951, 1967, 1971, 1975, 1977, 1979, 1981, 1983, 1985, 1987, 1991). Rosjanie wygrali igrzyska olimpijskie w 2012 roku, a wcześniej na najwyższym stopniu podium stawał ZSRR (1964, 1968, 1980). W mistrzostwach świata ZSRR zwyciężył w (1949, 1952, 1960, 1962, 1978, 1982).

O kolejne miejsca walka będzie toczyła się pomiędzy Bułgarią a Słowenią. Najsłabszym zespołem w tej stawce są Hiszpanie. - Oczywiście mamy świadomość tego, że będzie to trudny turniej, a my nie jesteśmy stawiani w roli faworytów do walki o medale, ale to może właśnie będzie nasz atut i siła. Bez presji możemy dobrze grać i cieszyć z tego, co robimy – mówił jeszcze przed losowaniem zawodnik reprezentacji Hiszpanii, Miguel Angel de Amo.

Grupa C swoje mecze będzie rozgrywała w Krakowie. - Cieszymy się, że zagramy w Krakowie, w pięknej hali, która może pomieścić piętnaście tysięcy kibiców. Było to moje marzenie jeszcze przed samym losowaniem, które ostatecznie się spełniło – powiedział Samo Miklavc.

W ME 2015 Słowenia zajęła drugie, Bułgaria czwarte, a Rosją szóste miejsce. Zespoły te nie musiały grać w eliminacjach do EUROVOLLEY POLAND 2017. Hiszpania w kwalifikacjach była druga w grupie A za Niemcami. W barażu wyeliminowała Grecję, wygrywając pierwszy mecz 3:0, a 19 punktów w tym spotkaniu zdobył Andres Villena.

Hiszpania, prowadzona przez Andreę Anastasiego, zdobyła w 2007 roku w Moskwie złoty medal kontynentalnego czempionatu, co przez wielu fachowców uznane zostało za największą sensację w historii ME. Trudno oczekiwać Andres Villena i koledzy nawiązali do tego wyniku w EUROVOLLEY POLAND 2017.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52