SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 21 października 2016

CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017 rozegrane zostaną od 25 sierpnia do 3 września. Miastami-Gospodarzami będą Gdańsk, Szczecin, Katowice i Kraków.

CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 rozegrane zostaną od 25 sierpnia do 3 września. Miastami-Gospodarzami będą Gdańsk, Szczecin, Katowice i Kraków. Dziś ich przedstawiciele odebrali nominacje z rąk Pierwszego Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), Renato Areny oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacka Kasprzyka.

- Polscy kibice, najwspanialsi w świecie, zasługą, żeby zorganizować w naszym kraju najlepszy turniej. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Dziękuję CEV za przyznanie organizacji czempionatu. Dziękuję Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce za wsparcie szkolenia zawodników, które możemy organizować na wysokim poziomie. Dziękuję Miastom-Gospodarzom za okazane nam zaufanie. Zrobimy wszystko, żeby była to najlepsza impreza - powiedział Jacek Kasprzyk

Jacek Kasprzyk i Renato Arena podpisali umowę ME 2017 CEV - PZPS. Przypomnijmy, że Polska organizowała w 2009 roku mistrzostwa Europy kobiet, a cztery lata później była z Danią współgospodarzem czempionatu mężczyzn.

Prezes PZPS poinformował, że losowanie grup czempionatu odbędzie się 15 listopada w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną od 25 do 27 sierpnia w Gdańsku (reprezentacja Polski), Szczecinie, Katowicach i Krakowie.

28 sierpnia będzie dniem przerwy. 29 sierpnia odbędą się play offy 2C-3D i 2D-3C Katowice, 2A-3B i 2B-3A Kraków). Ćwierćfinały zaplanowano na 30 sierpnia w Katowicach i Krakowie. Polska w przypadku awansu swoje mecze rozegra w Krakowie.

31 sierpnia i 1 września będą dniami przerwy. Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w Krakowie 2 i 3 września. Na 31 sierpnia oraz 1 września zaplanowano Kongres CEV.

W czasie dzisiejszej konferencji Dyrektor Marketingu PZPS, Tomasz Redwan przedstawił nowe logo Polskiej Siatkówki, mówiąc m.in. że "naszym celem jest nie tylko odnoszenie sukcesów sportowych, ale również wysoki poziom etyczno-moralny i rozwój marketingowy".

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Renato Arena
, Pierwszy Wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV): Witam wszystkich w imieniu Prezydenta CEV Aleksandara Boricicia. Dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że mogę być z Wami. Wasz kraj jest sercem światowej siatkówki, co było widać podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 i wielu innych wielkich międzynarodowych imprez w czasie których byłem tutaj obecny. Mogłem się przekonać jak wspaniałych macie kibiców i jak znakomita atmosfera panuje na trybunach. Jesteście krajem o religii siatkarskiej. CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017 zamkną pewien etap w historii tych turniejów. Od 2019 roku CEV chce powiększyć liczbę uczestników.

Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki: Wspieramy cały polski sport. Cieszymy się, że będziemy gospodarzami CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017. Polacy potrafią organizować wielkie imprezy o czym przekonaliśmy się podczas ostatniego czempionatu piłkarzy ręcznych. Mamy duszę organizatorów. Jestem przekonany, że przyszłoroczne mistrzostwa zapiszą się w historii tak jak te w 2009, 2013 i 2014 roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie wspierało szkolenie. Siatkówka jest pięknym sportem i ma wspaniałych kibiców. Gratuluję nowego loga. Robi ono wrażenie. Życzę siatkarzom, żeby powtórzyli sukces z mistrzostw świata w 2014 roku pod nowym logo.

Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarzau TV Polsat: Będziemy transmitować kolejną wielką siatkarską imprezę. Tak jak przy poprzednich wydarzeniach pokażemy nie tylko mecze, ale również to co dzieje się wewnątrz naszej reprezentacji, przedstawimy ludzi, którzy brali udział w przygotowaniach siatkarzy. Chcemy być w Miastach-Gospodarzach CEV Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017. Będzie wiele godzin transmisji. Zapraszamy do oglądania.

Andrzej Trojanowski, Dyrektor Biura Prezydenta Gdańska d/s Sportu: Do projektu siatkówka przywiązujemy w Gdańsku ogromne znaczenie. Na otwarcie Ergo Areny w 2010 roku rozegrany został mecz Polska - Brazylia. Następnie gościliśmy w tej hali inne wielkie imprezy - międzynarodowe oraz organizowane przez PlusLigę. Mamy doświadczony zespół ludzi do organizacji sportowych imprez.

Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecina: Cieszymy się, że Szczecin po raz pierwszy zorganizuje wielką siatkarską imprezę. Dziękujemy Prezesowi Jackowi Kasprzykowi i Zarządowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej za przyznanie nam mistrzostw Europy. Na pewno nie zawiedziemy. W naszym mieście mamy siatkarskie tradycje. W ORLEN Lidze gra mistrz kraju Chemik Police. Mecze tego zespołu, które odbywają się w Szczecinie, cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Czekamy z niecierpliwością na wielkie siatkarskie święto.

Mariusz Skiba, Wiceprezydent Miasta Katowic: Dziękuję Zarządowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej za przyznanie Katowicom organizacji mistrzostw Europy. W "Spodku" odbędzie się kolejne wielkie siatkarskie święto. Wszyscy pamiętamy wspaniałe, magiczne chwile podczas FIVB Mistrzostw Świata Polska 2014. Od tego sezonu mamy w naszym mieście drużynę w PlusLidze. Będziemy popularyzować mistrzostwa Europy wśród mieszkańców województwa śląskiego. Ci co przyjadą do Katowic na pewno nie będą żałować.

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: Kraków siatkówką stoi. Pierwszą sportową imprezą w Tauron Arenie był mecz Polska-Brazylia w Lidze Światowej. Co roku mamy u siebie wielkie siatkarskie wydarzenie. Były to m.in. Final Four Ligi Mistrzów oraz Final Six Ligi Światowej. Mamy największą halę w Polsce, w której jest znakomita atmosfera, co podkreślał m.in. trener Brazylii Bernardo Rezende.