SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, skra.pl, 9 października 2016

Bartosz Kurek wzmocni zespół PGE Skry. Atakujący reprezentacji Polski wraca do Bełchatowa po czterech lata - poinformował klub na swojej stronie internetowej. K

Bartosz Kurek wzmocni zespół PGE Skry. Atakujący reprezentacji Polski wraca do Bełchatowa po czterech lata - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Kurek trafił do PGE Skry w 2008 roku, jako dobrze się zapowiadający siatkarz, odchodził po czterech sezonach, będąc gwiazdą polskiej reprezentacji. Z PGE Skrą zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski oraz drugie i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. W kolejnych latach występował w Dynamie Moskwa, Lube Banca Marche Macerata oraz Asseco Resovii Rzeszów. W nadchodzącym sezonie miał reprezentować barwy JT Thunders Hiroszima. Z myślą o występach w lidze japońskiej przygotowywał się z zespołem PGE Skry na początku września.

- Znam dobrze miasto, organizację tego klubu, wiem czego się spodziewać i wiem, że nie miałbym nigdzie w Polsce tak znakomitych warunków, żeby przez ten krótki okres potrenować i wrócić do dyspozycji przed zbliżającym się sezonem ligowym - mówił wtedy 28-latek.

Do wyjazdu do Japonii jednak nie doszło. Najbliższy sezon Kurek spędzi w Bełchatowie.