SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. FIVB, 14 sierpnia 2016

Polska po zaciętym meczu uległa Rosji 2:3. To pierwsza porażka biało-czerwonych w turnieju olimpijskim. Świetne spotkanie rozegrał Bartosz Kurek. - Nasz atakujący jest w świetnej dyspozycji - powiedział Michał Kubiak, kapitan drużyny narodowej.

Polska po zaciętym meczu uległa Rosji 2:3. To pierwsza porażka biało-czerwonych, którzy już w czwartek zagwarantowali sobie grę w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego. Świetne spotkanie rozegrał Bartosz  Kurek. - Nasz atakujący jest w świetnej dyspozycji - powiedział Michał Kubiak, kapitan drużyny narodowej.

Po meczu powiedzieli:
Władimir Alekno, trener reprezentacji Rosji:
Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Wygraliśmy, ale musimy poprawić grę, jeśli chcemy zwyciężaćw kolejnych spotkaniach. W tym meczu popełniliśmy kilka błędów technicznych, a ich powodem była nasza nerwowa gra.

Siergiej Tietiuchin, kapitan reprezentacji Rosji:
Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa nad Polakami. Zagraliśmy pięć trudnych setów i naprawdę potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Mecz był bardzo ekscytujący i chciałbym podziękować zawodnikom reprezentacji Polski za dobre spotkanie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: W pierwszych trzech setach dominowała jedna z drużyn. Rosjanie zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza znakomicie spisywali w ataku.Nie jestem pewny, czy zajmiemy pierwsze miejsce w grupie, ponieważ jeszcze nie przeliczyłem punktacji. Jednak jestem zadowolony z postawy mojej drużyny i jej siły w tym meczu. Zagrali na wysokim poziomie, ale oczywiście wolałbym odnieść zwycięstwo.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
Gratuluję zwycięstwa reprezentacji Rosji. Zagrali bardzo dobre spotkanie. W naszym zespole niesowite zawody rozegrał Bartosz Kurek. Nasz rozgrywający posyłał do niego wiele piłek, ale to normalne, kiedy zawodnik jest w takiej dyspozycji. Był bardzo skuteczny w ataku, a do tego dobrze bronił i blokował, jak każdy inny zawodnik naszej drużyny.