SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 30 sierpnia 2016

Przyszłorocznym, polskim Mistrzostwom Europy Mężczyzn będzie towarzyszyć pierwszy, międzynarodowy turniej siatkówki zunifikowanej. Między innymi temu tematowi poświęcona była konferencja prasowa z udziałem Jacka Kasprzyka, Prezesa PZPS, podczas której oficjalnie w roli Prezesa Olimpiad Specjalnych wystąpiła Anna Lewandowska.

Przyszłorocznym, polskim Mistrzostwom Europy Mężczyzn będzie towarzyszyć pierwszy, międzynarodowy turniej siatkówki zunifikowanej (w jednej drużynie grają zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawni partnerzy). Między innymi temu tematowi poświęcona była konferencja prasowa z udziałem Jacka Kasprzyka, Prezesa PZPS, podczas której oficjalnie w roli Prezesa Olimpiad Specjalnych wystąpiła Anna Lewandowska.

Polski Związek Piłki Siatkowej od dawna wspiera i współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi. Dwa lata temu podczas niezapomnianych FIVB Mistrzostw Świata Mężczyzn Polska 2014 odbył się turniej siatkówki zunifikowanej, a jego uczestnicy wzięli udział w imponującej, historycznej Ceremonii i Meczu Otwarcia Mistrzostw na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Podczas przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu nastąpi rozwinięcie idei wieloletniej współpracy PZPS z Olimpiadami Specjalnymi. Turniej siatkówki będzie mieć bowiem rangę wydarzenia międzynarodowego. – Tak jak przed laty podejmując współpracę z Olimpiadami Specjalnymi nie mieliśmy żadnej wątpliwości, że to właściwy krok, tak i teraz nie mamy żadnej wątpliwości, że inicjatywa rozegrania turnieju siatkówki zunifikowanej w ramach wielkiego święta siatkówki, jakim będą mistrzostwa Starego Kontynentu jest jak najbardziej słuszna. Towarzyszę Olimpiadom Specjalnym od lat 90. i proszę uwierzyć, takiego entuzjazmu, takiej radości, jaką podczas sportowych zmagań okazują zawodnicy Olimpiad Specjalnych nie spotyka się nigdzie. Dlatego jako Polski Związek Piłki Siatkowej uczynimy wszystko, by uczestnicy turnieju czuli się z nami znakomicie, bo my z nimi czujemy się fantastycznie. Ich otwartość, szczerość sprawiają, że świat jest po prostu lepszy  – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

Zachęcam wszystkich, by dołączali do wspólnego uprawiania sportu z zawodnikami Olimpiad Specjalnych w ramach sportów zunifikowanych. Wierzę, że turniej siatkówki zunifikowanej w ramach Mistrzostw Europy w przyszłym roku może być znakomitą okazją do promowania tego rodzaju aktywności. Pragnę, by hasło Olimpiad Specjalnych „Grajmy razem” było coraz bardziej słyszane w całej Polsce. Każdy może też – wzorem naszych Ambasadorów, czyli znanych artystów i sportowców – zostać wolontariuszem Olimpiad. Dołączcie do mnie, razem możemy więcej – powiedziała Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

Środowisko siatkarskie mocno wspiera działania Olimpiad Specjalnych. W roli Ambasadorów występują Paweł Papke, Sebastian Świderski, czy Zygmunt Chajzer mocno związany ze środowiskiem siatkarskim a dzisiaj do tego znakomitego grona dołączył Andrzej Wrona.

Podczas konferencji zaprezentowano logo przyszłorocznego turnieju siatkówki zunifikowanej.

Olimpiady Specjalne powstały by udowodnić, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią, przy odpowiedniej instrukcji i zaangażowaniu, uczyć się nowych umiejętności, przełamywania własnych barier, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie.

Olimpiady Specjalne to 47 lat tradycji i ponad 5 milionów zawodników a Polska to pierwszy kraj Europy Środkowo-Wschodniej, w którym na początku lat osiemdziesiątych rozpoczął oficjalną działalność ruch Olimpiad Specjalnych.