SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. PlusLiga.pl, 19 kwietnia 2022

PlusLiga. Trzeci półfinalista po horrorze

Dopiero piąty set zdecydował o awansie PGE Skry Bełchatów do półfinału PlusLigi. Niżej notowany Indykpol AZS Olsztyn zmarnował wielką szansę...

Znamy już trzech półfinalistów rozgrywek i mistrzostwo Polski siatkarzy. Do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Aluronu CMC Warty Zawiercie, które awans zapewniły sobie w dwóch spotkaniach, dołączyła PGE Skra. Bełchatowianie przegrali pierwszy mecz w swojej hali z Indykpolem AZS-em 1:3, w rewanżu w Iławie zwyciężyli 3:0, lecz na swoim boisku znów się męczyli.

OIsztynianie, którzy do play off przystąpili z szóstego miejsca, grali bardzo dobrze i mimo że przegrywali 0:1 i 1:2, zdołali doprowadzić do tie-breaka. Gospodarze mieli pecha, bo w czwartym secie Mateusz Bieniek zderzył się z Robertem Tahtem i musiał zejść z boiska z urazem żeber. Rywale grali świetnie i po bloku Mateusza Poręby na Dicku Kooyu w ostatnim secie prowadzili 10:7. Wtedy jednak PGE Skra pokazała charakter i najpierw wyrównała (10:10), by po zagrywkach Karola Kłosa odskoczyć na 14:12. Wtedy mistrz świata z 2014 roku się pomylił, ale ostatni punkt zdobył Milad Ebadipour i nie doszło do sensacji, jaką byłoby odpadnięcie z gry o medale trzeciej drużyny fazy zasadniczej. MVP spotkania został Aleksander Atanasijević.

Ostatnią drużynę, która zagra w półfinale PlusLigi poznamy w środę wieczorem, kiedy Jastrzębski Węgiel zmierzy się w swojej hali z Treflem Gdańsk. Lepszy z tej pary będzie przeciwnikiem PGE Skry. Bełchatowski klub w ostatnich 20 latach tylko trzy razy nie zdołał awansować do najlepszej czwórki PlusLigi.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (29:27, 23:25, 25:19, 22:25, 15:13)