SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 2 lipca 2015

12 i 13 września br. w hali Copper Box Arena w parku olimpijskim rozegrany zostanie międzynarodowy Turnieju London Legacy Volleyball Cup. Polski Związek Piłki Siatkowej został patronem Turnieju organizowanego przez polonijny klub CBL Polonia Londyn.

12 i 13 września br. w hali Copper Box Arena w parku olimpijskim rozegrany zostanie międzynarodowy Turnieju London Legacy Volleyball Cup. Polski Związek Piłki Siatkowej został patronem Turnieju organizowanego przez polonijny klub CBL Polonia Londyn.

Uczestnikami Turnieju London Legacy Volleyball Cup oprócz gospodarzy – CBL Polonii Londyn będą PGE Skra Bełchatów, Team Northumbria i niemiecki VfB Friedrichshafen.

W zamyśle organizatorów rywalizacja ma na celu popularyzację siatkówki w Anglii oraz zacieśnienie polsko-angielskiej współpracy i stanowi doskonały element przygotowań do nowego sezonu.

W piśmie skierowanym do organizatorów, którymi kieruje Bartek Łuszcz, Prezes CBL Polonia Londyn – Paweł Papke, Prezes PZPS zaznaczył: „Doceniamy zaangażowanie CBL Polonia Londyn w promocję siatkówki w Wielkiej Brytanii oraz integracyjną rolę klubu dla Polonii przybywającej w Zjednoczonym Królestwie.

Znaczące jest także, że Wasze projekty i kreatywność dostrzega także kierownictwo Angielskiej Federacji Piłki Siatkowej. (…) Polski Związek Piłki Siatkowej jest zaszczycony propozycją patronowania London Legacy Volleyball Cup i propozycję tę z radością przyjmuje.

Jestem przekonany, że poziom sportowy i organizacyjny wrześniowego Turnieju sprawią, że będzie to kolejny istotny czas dla siatkówki w Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w generalnym znaczeniu międzynarodowym”.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć tak silny skład uczestników pierwszej edycji Turnieju London Legacy Volleyball Cup. Szczególnie podziękowania dla PGE Skry za ich zaangażowanie w koncepcję turnieju oraz dążenie do zacieśniania więzi angielskiej rodziny siatkarskiej i Polonii w Anglii, do promowania siatkówki – podsumowała Prezes Angielskiej Federacji Siatkarskiej, Lisa Wainwright.

Siatkarska przyjaźń polsko – angielska narodziła się dwa lata temu podczas Siatkarskiego Weekendu Mocy, który był częścią III Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów. Jednym z punktów programu tego wydarzenia był mecz pokazowy rozegrany pomiędzy bełchatowianami i drużyną CBL Polonii Londyn. Od tego czasu oba kluby nawiązały bliską współpracę. We wrześniu „polskie" zespoły spotkają się ponownie, tym razem w Londynie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze PGE Skra weźmie udział w londyńskim turnieju i będzie mogła zagrać przed tysiącami fanów. Jako znana marka, klub, w którym występują mistrzowie świata i jako przedstawiciel jednej z najlepszych lig na świecie, bardzo zależy nam na promocji siatkówki poza Polską oraz na przekazywaniu naszej wiedzy i doświadczenia angielskiej lidze i CBL Polonii Londyn. Ten turniej to świetna okazja do promowania naszego pięknego sportu – zaznacza Prezes PGE Skry, Konrad Piechocki.