SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 14 czerwca 2014

Katowice, miasto – gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 było pierwszym miejscem Trophy Tour, czyli prezentacji puchary, który będzie głównym trofeum turnieju.

Katowice, miasto – gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 było pierwszym miejscem Trophy Tour, czyli prezentacji pucharu, który będzie głównym trofeum turnieju.

21 września, późnym wieczorem, po wielkim finale  puchar za mistrzostwo świata trafi w ręce kapitana zwycięskiego zespołu FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

W piątkowe popołudnie to trofeum mogli zobaczyć mieszkańcy Górnego Śląska. W Katowicach odbyła się inauguracja Trophy Tour. To nie przypadek, bowiem w tym mieście rozegrane zostaną wszystkie rundy gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 z półfinałami i meczami o medale.

Specjalny namiot sferyczny usytuowany przed katowickim Spodkiem, w którym prezentowano Puchar odwiedziło kilka tysięcy widzów. Każdy z nich mógł obejrzeć trofeum i zrobić sonie z nim zdjęcie.

Podczas specjalnego spotkania z mediami i kibicami o mistrzostwach świata mówili: Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Andrzej Lemek – Wiceprezes i Sekretarz Generalny PZPS, Marcin Możdżonek – znakomity reprezentant Polski, Grzegorz Wagner –Dyrektor SMS Szczyrk i Krzysztof Pieczyński – przedstawiciel katowickiego Urzędu Miasta.

Prezentacji pucharu towarzyszył bogaty program artystyczny oraz wiele konkursów z nagrodami, w tym biletami na katowickie mecze gospodarz FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Kalendarz Trophy Tour:

15.06 – Wrocław – Rynek

20.06 – Kraków przed Kraków Arena

21 i 22.06 – Bydgoszcz – Rynek

23 i 24.06 – Łódź, ul. Piotrkowska

3 i 4 lipca – Gdańsk, Targ Węglowy.

Pierwsze dni dla samorządów, drugie otwarte dla publiczności.

Informacje o pucharze:

1.Ekspozycja w specjalnym namiocie sferycznym.

2.Program muzyczno- rozrywkowy, konkursy, zabawy dla dzieci i kibiców, możliwość wykonania fotografii.

3.Namiot sferyczny otwarty od 14.00 do 20.00.

4.Puchar:

- wysokość 42,88 cm

- ciężar 9 kilogramów

- design: 12 pojedynczych skrzydeł, tak jak 12 smukłych zawodników w drużynie zwieńczone kulą/piłką.

- 120 godzin frezowania,

- 24 godziny ręcznego polerowania

- 60 godzin obróbki w technologii 3 D

- ogólny kształt odzwierciedla szybkość, elegancję, precyzję, czystość i zespołowość siatkówki.

- kolor z niklowego ku górze w pełne złoto.