SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

3 czerwca 2015

W najbliższy piątek i sobotę w Hali Częstochowa męska reprezentacja Polski rozegra spotkania z Iranem w ramach drugiej kolejki rundy interkontynentalnej I dywizji. Można jeszcze kupić bilety na te kapitalnie zapowiadające się potyczki.

W najbliższy piątek i sobotę w Hali Częstochowa męska reprezentacja Polski rozegra spotkania z Iranem w ramach drugiej kolejki rundy interkontynentalnej I dywizji. Można jeszcze kupić bilety na te kapitalnie zapowiadające się potyczki.

Mamy jeszcze świeżo w pamięci znakomite potyczki Polaków z Rosjanami, choć ich temperatura była zupełnie inna. W gdańskiej ERGO ARENIE zespół Stephana Antigi najpierw zmiażdżył rywali w trzech setach, by następnego rozstrzygnąć losy meczu dnia po emocjonującej potyczce, szczególnie w tie braeaku. Mistrzowie świata byli dwukrotnie górą w starciu z mistrzami olimpijskim.

Polacy nie są jednak liderami grupy B. Na czele tabeli jest zespół Stanów Zjednoczonych, który dwukrotnie zwyciężył Iran po 3:1.

W najbliższej kolejce Rosjanie zagrają w Stanach Zjednoczonych a Irańczycy w Polsce.

Historia spotkań polsko-irańskich w elitarnej Lidze Światowej jest krótka i sięga ubiegłego roku. Wówczas w fazie interkontynentalnej biało-czerwoni przegrali dwukrotnie w Teheranie by również dwukrotnie wziąć rewanż na rywalach w ERGO ARENIE. Jednak to Iran niespodziewanie awansował do turnieju finałowego we Florencji, gdzie zajął czwarte miejsce.

W roku 2014 doszło do piątego spotkania Polska – Iran, tym razem w ramach drugiej fazy FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014. To było nadzwyczaj trudne spotkanie dla przyszłych mistrzów świata. Polacy prowadzili już 2:0 i nie spodziewali się, że rywal jest aż tak zapiekły. Irańczycy wyrównali i dopiero w piątym secie drużyna Antigi wygrywając 16:14 uczyniła wówczas kolejny krok w drodze na najwyższy stopień podium.

Nie ma wątpliwości, że coraz bardziej dojrzały zespół Iranu w starciu z mistrzami świata uczyni wszystko by przekonać, iż od trzech lat należy do czołowych drużyn świata.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski, choć jeszcze nieformalnie, ale już wskazał na „czternastkę”, która będzie do dyspozycji podczas potyczek z Iranem. To ten sam skład, co na mecze z Rosją.

 

POLSKA

1.Piotr Nowakowski

4. Jakub Jarosz

6. Bartosz Kurek

8. Andrzej Wrona

11. Fabian Drzyzga

12. Grzegorz Łomacz

13. Michał Kubiak (K)

14. Piotr Gacek (L)

17. Paweł Zatorski (L)

18. Marcin Możdżonek

20. Mateusz Mika

21. Rafał Buszek

22. Bartosz Bednorz

23. Mateusz Bieniek

 

Trener: Stephane Antiga

II trener: Philippe Blain

 

Mecze Polska – Iran w Hali Częstochowa przy ulicy Żużlowej. Początek spotkań o 20.15. Bilety dostępne są w sieci eBilet.pl oraz od czwartku od 10.00 do 18.00 oraz w dni meczowe od 10.00 do początku drugiego seta w kasach obiektu.

W grupie A dojdzie do pojedynków Brazylia – Australia oraz Włochy – Serbia. W Grupie C II dywizji Kanada zmierzy się z Argentyną a Kuba z Bułgarią. W grupie D Korea Południowa grać będzie z Francją a Japonia z Czechami. Z kolei w grupie E rywalizować będą Finlandia z Portugalią i Holandia z Belgią.

Transmisje na antenach sportowych Polsatu.