SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 22 kwietnia 2015

Reprezentacja Polski kadetów, która kilka dni temu zdobyła mistrzostwo Europy wraz z Pawłem Papke – Prezesem PZPS spotkali się w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki z szefem resortu – Andrzejem Biernatem, jego zastępczynią – Dorotą Idzi, Dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

Reprezentacja Polski kadetów, która kilka dni temu zdobyła mistrzostwo Europy wraz z Pawłem Papke – Prezesem PZPS spotkali się w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki z szefem resortu – Andrzejem Biernatem, jego zastępczynią – Dorotą Idzi, Dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

Bardzo cieszę się, że podczas turnieju zaprezentowaliście się przede wszystkim, jako zespół. Osiągnęliście znakomity sukces, którego Wam serdecznie gratuluję. Życzę kontynuacji i powodzenia w Argentynie podczas mistrzostw świata a to będzie znaczyć, że spotkamy się w ministerstwie ponownie – powiedział Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki.  

Mistrzostwo Starego Kontynentu i wcześniejsze sukcesy naszych reprezentacji to rezultat wspólnego, wieloletniego zaangażowania ministerstwa i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Chciałbym także podziękować Panu Ministrowi i ministerstwu za wdrożenie nowego, liczącego zaledwie trzy lata projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które rozwijają się imponująco i gwarantować będą dopływ talentów przez kolejne pokolenia – powiedział Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pan Minister wspomniał o czekających nas za cztery miesiące mistrzostwach świata – powiedział na wstępie Leon Bartman, Dyrektor SMS Spała i dalej kontynuował – Już teraz wiemy, że na ten turniej będziemy potrzebować wzmocnienia kadrowego. Dlatego przekazuję Panu Ministrowi koszulkę meczową z numerem jeden i Pańskim nazwiskiem z prośbą o rozpoczęcie przygotowań do mistrzostw – dokończył żartobliwie szef szkoły wręczając ministrowi Biernatowi reprezentacyjną koszulkę.

Nasi mistrzowie opowiadali o turnieju w Turcji, jego najważniejszych i kluczowych momentach,  początkach przygody z siatkówką, macierzystych klubach, pobycie i nauce w Spale a także o wyzwaniach, które sobie stawiają.

Z rąk Doroty Idzi – Podsekretarz Stanu w MSiT zawodnicy otrzymali dyplomy gratulacyjne i zapewnienie o uhonorowaniu ich sukcesu nagrodami.

Młodzi polscy siatkarze ( roczniki 97 i ’98) zmagali się z rówieśnikami podczas turnieju w Ankarze w dniach 4 – 12 kwietnia. W drodze na najwyższy stopień podium biało-czerwoni pokonali  Włochów (dwukrotnie – w pierwszym meczu fazy grupowej oraz w finale), a także reprezentacje Danii, Rosji, Francji, Serbii oraz Turcji. Dwóch naszych siatkarzy zdobyło również nagrody indywidualne – Bartosz Kwolek został uznany MVP turnieju, natomiast Kamil Droszyński najlepszym rozgrywającym mistrzostw. W sierpniu reprezentacja Polski pojedzie na mistrzostwa świata kadetów, które zostaną rozegrane w Argentynie.

W spotkaniu wzięli udział niemal wszyscy Mistrzowie Europy Kadetów 2015 oraz sztab szkoleniowy i medyczny. Jedynie Jacek Nawrocki, nowy selekcjoner kadry narodowej kobiet, ze względu na nowe obowiązki nie mógł towarzyszyć drużynie.

 

Mistrzowie Europy kadetów 2015:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub

Atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski

Środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec

Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński, Tomasz Polczyk

Libero: Mateusz Masłowski

 

Trenerzy: Sebastian Pawlik, Jacek Nawrocki

Fizjoterapeuta: Jakub Łamajkowski

Statystyk: Tomasz Morga

Lekarz: Krzysztof Zając

Kierownik drużyny: Leon Bartman