SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 13 listopada 2022

O Puchar Starosty Polickiego: Kadra U 17 chłopców druga

Przygotowująca się do mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) kadra Polski U17 chłopców zajęła drugie miejsce w turnieju o Puchar Starosty Polickiego. Zwyciężyła SMS PZPS II Spała prowadzona przez trenera Macieja Bartodziejskiego. Na trzeciej pozycji uplasował się SMS Police. Kolejne miejsca zajęły zespoły: 4. Czechy, 5. Polska II 2008 (trener Dawid Hołda), 6. Słowacja. MVP turnieju został Maciej Pacholski (SMS PZPS II Spała).

W niedzielę w ostatnim dniu turnieju w Policach Polska wygrała z Czechami 3:0 (25:12, 25:17. 25:13). Podopieczni trenera Artura Łozy w sobotę pokonali po 3:0 Słowację i Polskę II 2008. W piątek  przegrali z SMS PZPS II Spała 2:3 oraz wygrali z SMS Police 3:1.

W meczu z Czechami Polska grała w składzie: Nurkiewicz, Durski, Korona, Trawka, Kiciński, Falkowski, Kuba Olejniczak (L) oraz Chwalba (L), Wojciech Olejniczak, Pobrotyn, Gołąbek, Pietraszewski, Łysoń, Chrzanowski.

- Z SMS PZPS Spała przegraliśmy minimalnie, ale nie wynik był tu najważniejszy. W Policach chodziło nam o przećwiczenie tych elementów nad którymi ostatnio pracowaliśmy. Mieliśmy w tym turnieju rywali prezentujących różne style gry i to było nam przed mistrzostwami EEVZA bardzo potrzebne. Zadowoleni jesteśmy przede wszystkim z jakości gry, którą pokazał nasz zespół - mówił po zakończeniu turnieju trener reprezentacji Polski Artur Łoza.

Polski szkoleniowiec przypomniał, że jego podopieczni w wakacje grali z czeskimi rówieśnikami. - Po tym co zobaczyliśmy w Policach możemy powiedzieć, że gra naszej ekipy idzie w dobrym kierunku - podsumował trener Kadry U17.

Czempionat EEVZA) odbędzie się od 2 do 6 grudnia w Gori (Gruzja). Rywalami polskich siatkarzy będą reprezentacje Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Łotwy i Ukrainy. Turniej w Policach zakończy się w niedzielę.

Reprezentacja Polski uda się do Gruzji 30 listopada. Ostatnie dni przed odlotem spędzi na zgrupowaniu w Zakopanem.