SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

informacja prasowa, 22 grudnia 2021

Sebastian Świderski z wizytą u burmistrza Wrześni

Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej gościł w środę we wrzesińskim ratuszu, gdzie rozmawiał o planach na kolejne lata intensywnej współpracy.

Spotkanie z Sebastianem Świderskim zorganizowane w środę 22 grudnia prowadził Robert Wardak, prezes Krispolu Września i od niedawna członek zarządu PZPS. Na „dzień dobry” dawny wybitny reprezentant Polski wręczył burmistrzowi Tomaszowi Kałużnemu koszulkę reprezentacji z jego nazwiskiem. W spotkaniu wzięli udział także lokalni działacze siatkarscy Andrzej Bandosz i Jarosław Grępka oraz jeden z mecenasów lokalnej siatkówki, przedsiębiorca Przemysław Gibowski.

Września to miasto przyjazne siatkówce, zarówno tej halowej, jak i plażowej. Organizujemy m.in. Mistrzostwa Polski Oldbojów oraz Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce Plażowej. Na pewno zgłosimy akces do organizacji kolejnych zawodów rangi ogólnopolskiej, a może nawet i wyższej – stwierdził Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni.

– Jestem szczęśliwy, że takie samorządy, jak ten wrzesiński, są otwarte na siatkówkę, zwłaszcza tę plażową, która nie jest topowym produktem PZPS-u, jeśli chodzi o promocję. Jestem jak najbardziej zwolennikiem tego, by promocją siatkówki plażowej zajmowali się ludzie, którzy potrafią i wiedzą, jak to robić. Jestem pewny, że czekają nas kolejne lata dobrej współpracy – zadeklarował Sebastian Świderski, prezes PZPS.

Podczas spotkania omawiano także perspektywy rozwoju szkolenia dzieci i młodzieży we Wrześni. Prezes Świderski wizytował jeszcze obiekty przy ul. Gnieźnieńskiej. A siatkarski dzień we Wrześni zakończy mecz Pucharu Polski, w którym Krispol Września zmierzy się z ekipą Cerad Enea Czarni Radom.