SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 2 grudnia 2021

TAURON Liga: zapowiedź 11. kolejki

W dziesięciu kolejkach rozgrywek TAURON Ligi zespoły Grupy Azoty Chemika Police i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów odniosły po dziewięć zwycięstw i doznały po jednej porażce. Lepszy bilans punktowy mają policzanki - mistrzynie Polski i one zajmują pozycję liderek. Rzeszowianki są drugie. W piątek dojdzie do konfrontacji z udziałem tych drużyn.

Oba zespoły spotkały się już raz w tym sezonie. Grupa Azoty Chemik przegrała w Lublinie z Developresem BELLA DOLINA 2:3 (12:25, 21:25, 25:21, 25:23, 12:15) w meczu o Superpuchar Polski 2021 im. Andrzeja Niemczyka. – Zawsze powtarzam, że lubię naszą rywalizację i lubię grać z tym zespołem. W tych meczach zazwyczaj nie brakuje dobrej siatkówki i tym razem w Lublinie też tak było, a tie break pokazał piękno siatkówki – mówiła po spotkaniu liderka rzeszowskiej drużyny Jelena Blagojević.

 Oczywiście; takie zwycięstwa dodają nam dużo pewności siebie. Wygrana z takim zespołem, jak Chemik, czyli ze ścisłej czołówki w TAURON Lidze, jeszcze bardziej motywuje nas do ciężkiej pracy żeby wygrywać kolejne mecze – to z kolei pomeczowe słowa środkowej rzeszowskiej drużyny Magdaleny Jurczyk, jednej z bohaterek lubelskiego spotkania.

Zdaniem mistrza olimpijskiego i świata Włodzimierza Sadalskiego trudno jest wskazać zwycięzcę piątkowej konfrontacji. – W meczach tych drużyn zawsze było dużo emocji i tyle samo dobrej gry. Jestem przekonany, że w Rzeszowie będzie podobnie. Życzę kibicom pięciu setów – powiedział.

Inne spotkania 11. kolejki pozostają oczywiście w cieniu spotkania dwóch najlepszych zespołów TAURON Ligi. W poniedziałek w Bydgoszczy zagrają dwa zespoły z końca tabeli, potrzebujące bardzo punktów. Na pewno w konfrontacji Polskich Przetworów Pałacu z Energą MKS Kalisz możemy spodziewać się dużo walki.

Program 11. kolejki:
piątek
Developres BELLA DOLINA Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 20:30

sobota
Joker Świecie - IŁCapital Legionovia Legionowo 12:30
UNI Opole - Grot Budowlani Łódź 19:00
ŁKS Commercecon Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 20:30

niedziela
#VolleyWrocław - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 12:30

poniedziałek
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 17:30