SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Piotr Sumara, 26 maja 2017

Warszawa Miasto-Gospodarz Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Kobiet 2018 wierzy w sukces biało-czerwonych

Piątek jest dniem przerwy w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Kobiet 2018, który od wtorku trwa na warszawskim Torwarze. Dzisiaj doszło do miłego spotkania przedstawicieli stołecznego magistratu z delegacją kadry narodowej, PZPS i mediów.

W imieniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta St. Warszawy gratulacje za trzy zwycięstwa i życzenia powodzenia w kolejnych, kluczowych meczach w Warszawie złożył Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta St. Warszawy.

Jednym z kluczowych obszarów promocji sportu w stolicy są gry zespołowe. Naszą ambicją jest posiadanie klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych we wszystkich grach zespołowych. To naturalnie projekt wieloletni, wymagający cierpliwości i konsekwencji. Turniej z udziałem reprezentacji Polski służy promocji i popularyzacji tej idei. Przed naszą kadrą narodową najtrudniejsze mecze, ale mam nadzieję, że w stolicy rozpocznie się droga do przyszłorocznych mistrzostw globu – powiedział szef warszawskiego sportu.

Jacek Sęk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podziękował za przychylność władz stolicy dla siatkówki i serdeczne przyjęcie wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju.

– Bez wątpienia turniej jest promocją Warszawy w wymiarze międzynarodowym, ale jednocześnie obecność w stolicy podnosi rangę i prestiż zawodów. Liczymy na to, że ciężka praca wykonana przez nasz zespół i sztab zaprocentuje w Warszawie. Czujemy, że od kilku dni serce polskiej siatkówki bije w Warszawie, i że Warszawa odda serce siatkówce – powiedział Jacek Sęk.

W sobotę nasza drużyna narodowa zagra spotkanie z Czeszkami, natomiast w niedzielę z Serbkami, które są aktualnymi wicemistrzyniami olimpijskimi. Początek spotkań o 20.30.

Dziewczyny bardzo ciężko, z wiarą w powodzenie misji pracowały przed tym turniejem. Ofiarnie pracował także cały sztab. Z każdym meczem czynimy postępy. Nie jest jeszcze idealnie. Widać jednak pasję na boisku i to dobrze zwiastuje. Naturalnie w weekend czekają nas bardzo trudne potyczki, dlatego uczynimy wszystko, by walczyć o każdą piłkę, o każdy punkt – powiedział Jacek Nawrocki, Trener Reprezentacji Polski Kobiet.

Biało-czerwone zwyciężyły po 3:0 Cypr i Islandię a w czwartek Słowację 3:1. W tej chwili ustępują w tabeli jedynie Serbii, która wyprzedza naszą drużynę lepszym bilansem w setach. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jakim potencjałem dysponują nasze najbliższe rywalki. Naszą ambicją jest walczyć o pełną pulę, o awans. Wiemy, że to trudne wyzwanie, ale skoro mamy szanse by spełnić swoje marzenia, to spróbujemy to uczynić – dodała Malwina Smarzek, reprezentacyjna przyjmująca.

Nasz zespół posiada jeszcze spory potencjał. Dotychczasowe rywalki, nieco tajemnicze nie zaskoczyły nas specjalnie i w związku z tym nie potrzebowałyśmy korzystać z wszystkich naszych atutów. Teraz jednak trzeba będzie zapewne użyć wszystkich argumentów – dodała Joanna Wołosz, kapitan polskiego zespołu.

Przypominamy – bilety: w kasach Torwaru, sieci EMPiK i ebilet.pl

Harmonogram turnieju:

27 maja

15.30 Cypr – Islandia
18.00 Słowacja – Serbia
20.30 Polska – Czechy

28 maja

15.30 Islandia – Słowacja
18.00 Czechy – Cypr
20.30 Serbia – Polska

Awans uzyska zwycięzca turnieju. Zespół z miejsca drugiego zagra w sierpniowym turnieju barażowym.