SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jerzy Sasorski – Oficer Prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie, 16 maja 2017

Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa na 100 dni przed EUROVOLLEY POLAND 2017

 

Serce EUROVOLLEY POLAND 2017 będzie bić w Krakowie od 24 sierpnia do 3 września, czyli od pierwszego do ostatniego dnia turnieju. Tutaj rozegrana zostanie faza grupowa z udziałem Bułgarii, Hiszpanii, Słowenii i Rosji, faza play off, ćwierćfinały, półfinały i wreszcie mecze o medale. Kraków od kilku lat sercem jest z siatkówką.

pzps.pl/ eurovolley2017.com: Panie Prezydencie, za trzy i pół miesiąca Kraków znów będzie gospodarzem wielkiego wydarzenia – Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017. Jak to się stało, że wszystkie najważniejsze imprezy w tej dyscyplinie sportu, organizowane ostatnio w Polsce, odbywają się właśnie w TAURON Arenie Kraków?

Jacek Majchrowski – Prezydenta Miasta Krakowa: Zapewne siatkarzy i kibiców przyciąga do Krakowa urok naszego miasta,  ale decydujące jest to, że mamy  funkcjonalną i jedną z największych w Europie halę widowiskowo-sportową. Polski Związek Piłki Siatkowej jako pierwszy dostrzegł ogromne możliwości Areny. Jeszcze przed rozpoczęciem jej budowy, już w połowie 2010 roku, PZPS zaproponował miastu współpracę przy organizacji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Kilka miesięcy później, podczas oficjalnej konferencji prasowej, PZPS przedstawił Kraków jako kandydata na Miasto-Gospodarza mistrzostw świata. Nie zawiedliśmy oczekiwań. Kraków Arena, obecnie TAURON Arena Kraków na wiosnę 2014 roku została oddana do użytku, a 20 czerwca – na kilka tygodni przed Mundialem – siatkarze Polski i Brazylii meczem Ligi Światowej zainaugurowali sportową działalność Areny.

Duże wrażenie zrobiła znakomita frekwencja podczas 15 spotkań fazy grupowej pamiętnych  Mistrzostw Świata. Choć wśród rywalizujących w Krakowie zespołów nie było reprezentacji Polski, na trybunach Areny zasiadło w ciągu tygodnia blisko 120 tysięcy osób.

Tylko częściowy wpływ mogła mieć na to chęć obejrzenia atrakcyjnych widowisk w niezwykle komfortowych warunkach i w wyjątkowej atmosferze, jestem bowiem przekonany, że widzowie docenili również wysoki poziom sportowy siatkarzy USA, Włoch, Francji, Iranu, Belgii i Portoryka. Poszła fama, że Kraków z niezwykle bogatymi tradycjami i osiągnięciami w tej dyscyplinie sportu nadal kocha siatkówkę. Nie zdziwiło mnie więc, że w następnych latach pojawiły kolejne oferty zorganizowania w Krakowie dużych międzynarodowych imprez.

Lista jest imponująca i obejmuje także Final Six Ligi Światowej, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera czy wreszcie Final Four Ligi Mistrzów, który odbył się 16 i 17 kwietnia 2016 roku pod auspicjami CEV, czyli Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, która jest organizatorem tegorocznych Mistrzostw Europy EUROVOLLEY POLAND 2017. 

Prezydent CEV Aleksandar Boricić i jego współpracownicy docenili wtedy walory TAURON Areny jako nowoczesnego obiektu odpowiadającego standardom Mistrzostw Europy. Byli też pod wrażeniem Krakowa, zarówno zabytków jak i nowoczesnej infrastruktury naszego Miasta. Otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że warto promować się poprzez siatkówkę. Wielkie wydarzenia sportowe tworzą dobry klimat, wywołują pozytywne emocje i dlatego nieustannie zapraszam do Krakowa sportowców i wszystkich sympatyków sportu!

Przypominamy: bilety na EUROVOLLEY POLAND 2017 pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/