SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot.plusliga.pl, 6 stycznia 2017

W sobotę w Bełchatowie dojdzie do spotkania na szczycie PlusLigi. Wicelider – PGE Skra Bełchatów, brązowy medalista poprzedniego sezonu zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – Liderem rozgrywek, mistrzem Polski.

W sobotę w Bełchatowie dojdzie do spotkania na szczycie PlusLigi. Wicelider – PGE Skra Bełchatów, brązowy medalista poprzedniego sezonu zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle –

Liderem rozgrywek, mistrzem Polski.

W tabeli dystans to zaledwie trzy punkty, i gdyby nie walkower po meczu bełchatowian z Espadonem Szczecin, to do 17 kolejki obydwa zespoły przystępowałyby z identycznym dorobkiem punktowym.

W pierwszej rundzie w Kędzierzynie-Koźlu zwyciężyła ekipa PGE Skry Bełchatów 3:1.

To także potyczka nowego selekcjonera kadry narodowej – Ferdinando De Giorgi z Philippe Blainem, asystentem poprzedniego trenera biało-czerwonych – Stephana Antigi.

W obydwu zespołach gra wielu znakomitych, utytułowanych siatkarzy, którzy stanowili, stanowią i stanowić będą o potencjale reprezentacji Polski. W barwach PGE Skry są to  miedzy innymi: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, czy Kacper Piechocki. W kędzierzyńskiej ZAKSIE zasoby kadrowe też wyglądają imponująco: Mateusz Beniek, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski, Patryk Czarnowski. Do tych graczy trzeba dodać wybitne postaci z zagranicy: Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte, Nikolay Penchev w Bełchatowie a Benjamin Toniutti, Kevin Tillie i Sam Deroo w Kędzierzynie są siatkarzami o ugruntowanej, wysokiej klasie międzynarodowej.

Nie ma więc wątpliwości, że w 17. kolejce PlusLigi, w pierwszy weekend roku 2017 czekają nas wielkie emocje. Transmisja Polsat Sport 14.45.