SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 30 maja 2016

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej profesor Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły prestiżowego Konkursu „Teraz Polska” poinformował o przyznaniu Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej specjalnego, Honorowego Wyróżnienia za organizację Ligi Światowej.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej profesor Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły prestiżowego Konkursu „Teraz Polska” poinformował o przyznaniu Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej specjalnego, Honorowego Wyróżnienia za organizację Ligi Światowej.

 

Cieszymy się bardzo, że Polski Związek Piłki Siatkowej stworzył markę widowiska siatkarskiego. Markę, która jest wizytówką naszego kraju i jego znakomitą promocją – powiedział profesor Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

Liga Światowa obecna jest w Polsce nieprzerwanie od roku 1998 i jest jednym z najważniejszych siatkarskich cyklów rozgrywek międzynarodowych, w których biorą udział wszystkie najsilniejsze drużyny narodowe. Polska federacja miała zaszczyt trzykrotnie organizować turnieje finałowe. Kolejny odbędzie się w Krakowie (13-17 lipca).

Serdecznie dziękuję Kapitule za przyznanie tak prestiżowego wyróżnienia. Liga Światowa, jest polską marką znaną na całym świecie a nasz kraj w siatkarskim środowisku określany jest jako Poland – Volleyland. To oddaje naszą pozycję, kreatywność i zasługi dla dyscypliny w wymiarze międzynarodowym. To jednak wyróżnienie przede wszystkim dla fantastycznych polskich kibiców. To oni są wartością siatkarskich spektakli w Polsce. To oni są marką. Bezcenną marką, która promuje nasz kraj tworząc wizerunek Polaków radosnych, przyjaznych i kolorowych. Jestem przekonany, że podczas najbliższych turniejów Ligi Światowej w Łodzi i Final Six będziemy świadkami kolejnych znakomitych widowisk sportowych, które będą próbą… przedolimpijską – powiedział Jacek Kasprzyk, Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Ligę Światową znam doskonale. Rozegrałem w niej wiele spotkań, na wielu kontynentach i w wielu krajach. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam: Polski Związek Piłki Siatkowej organizuje mecze międzynarodowe na „szóstkę”. W Lidze Światowej zdobywaliśmy medale, może nie za dużo, ale cenne (zloty – 2012 i brązowy – 2011 – przyp. red.). Dlatego nasze osiągniecia, jako drużyny oceniam między „czwórką a „piątką”. Mam jednak przekonanie, że moi młodsi koledzy będą sięgać po kolejne medale Ligi Światowej i zawsze dorównywać będą najwyższemu poziomowi organizacyjnemu, który gwarantuje PZPS – powiedział podczas konferencji Paweł Zagumny, były reprezentant Polski, mistrz świata uczestnik kilkunastu edycji Ligi Światowej.

Uroczyste przekazanie Honorowego Wyróżnienia PZPS nastąpi w poniedziałkowy wieczór podczas uroczystej Gali Godła „Teraz Polska”.