SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, 10 stycznia 2015

„Inne rozstrzygnięcie nie wchodziło w grę – najlepszą drużyną 2014 roku została reprezentacja Polski siatkarzy.” – donosi Przegląd Sportowy o decyzji Kapituły 80. Plebiscytu PS i TVP.

„Inne rozstrzygnięcie nie wchodziło w grę – najlepszą drużyną 2014 roku została reprezentacja Polski siatkarzy.” – donosi Przegląd Sportowy o decyzji Kapituły 80. Plebiscytu PS i TVP.

Zasłużyliśmy na to wyróżnienie jak mało kto. Nieskromnie powiem, że nie mieliśmy żadnej konkurencji. Co więcej, odnoszę wrażenie, że w ostatnich latach jesteśmy najlepszym polskim zespołem, bo nikt nie zdobywa tylu medali, co my – mówi Marcin Możdżonek jeden z 14 bohaterów polskich mistrzostw świata, które dostarczyły nam we wrześniu tylu niezapomnianych wrażeń, na łamach Przeglądu Sportowego.

Podzielamy opinię naszego środkowego. Nikt inny, jak nasi mistrzowie świata nie zasłużył na tytuł DRUŻYNY ROKU 2014. Gratulujemy!!!

Przypominamy, że o wysoką pozycję w plebiscycie kibiców walczy Mariusz Wlazły na NAJLEPSZEGO SPORTOWCA POLSKI ROKU 2014. Ogromne szanse na miano OBJAWIENIA ROKU 2014 ma Mateusz Mika  i równie duże Stephane Antiga w kategorii TRENER ROKU 2014. Organizator mistrzostw, Polski Związek Piłki Siatkowej nominowany jest także do nagrody za IMPREZĘ ROKU 2014 – FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Kamil Drąg z PS w swojej sobotniej publikacji słusznie zauważa, że ten plebiscyt, podobnie jak i wiele poprzednich może zdominować siatkówka:

„Po raz pierwszy siatkarze zatańczyli na Balu Mistrzów Sportu po srebrnym medalu mistrzostw świata wywalczonym w 2006 roku. Trzy lata później świętowali już mistrzostwo Europy, by po rocznej przerwie zgarnąć tytuł w 2011 (srebro Pucharu Świata, brąz mistrzostw Europy i Ligi Światowej) oraz 2012 roku (po triumfie w Lidze Światowej). Wówczas smak zwycięstwa zepsuła gorycz porażki podopiecznych Andrei Anastasiego w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Teraz Kapituła Plebiscytu, przyznająca wyróżnienia w dodatkowych kategoriach, nie mogła mieć żadnych wątpliwości. Siatkarze, którzy we wspaniałym stylu zdobyli złoty medal polskiego mundialu, zostawili w pokonanym polu dwóch pozostałych kandydatów – piłkarzy ręcznych Vive Kielce (mistrzowie Polski) i piłkarską reprezentację kraju, która w imponującym stylu rozpoczęła kwalifikacje mistrzostw Europy, bijąc po raz pierwszy w historii Niemców

(…) Po złoty medal siatkarze sięgnęli w nieprawdopodobnych okolicznościach, rozbijając po drodze wszystkie światowe potęgi. Z Brazylijczykami rozprawili się dwukrotnie: najpierw w łódzkiej Atlas Arenie, potem w finale w katowickim Spodku. Wyższość biało-czerwonych w pamiętnym meczu otwarcia na Stadionie Narodowym musieli uznać mocni Serbowie, a potem rewelacyjni Irańczycy, niewygodni Włosi oraz brązowi medaliści mundialu Niemcy. W morderczym turnieju, w którym najlepsi musieli rozegrać aż 13 spotkań, podopieczni trenera żółtodzioba Stephanea Antigi dali się pokonać tylko raz – reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Polacy wychodzili z największych opresji, odwracali losy prawie przegranych spotkań i z meczu na mecz rośli w siłę. Nie złamała ich ani kontuzja kapitana Michała Winiarskiego, ani pechowe losowanie przed trzecią fazą turnieju, które skierowało nasz zespół na trzykrotnych mistrzów świata Brazylijczyków i mistrzów olimpijskich Rosjan. – To co się stało, to jakiś nieprawdopodobnie piękny sen – mówi Antiga, który zaledwie kilka miesięcy przed mistrzostwami przejął kadrę Polski nie mając najmniejszego doświadczenia trenerskiego. Francuz wspólnie z Łukaszem Kruczkiem, szkoleniowcem skoczków narciarskich, został uznany w naszym Plebiscycie trenerem roku. Mateusz Mika, bohater finału z Brazylią, jest nominowany w kategorii odkrycie roku, a mistrzostwa świata mogą zostać najlepszą imprezą. Jest jeszcze Mariusz Wlazły, MVP mundialu, walczący z 24 innymi zawodnikami o tytuł najlepszego sportowca 2014 roku. Tegoroczny Plebiscyt może stać pod znakiem dominacji siatkówki. Jednak tytuł Volleylandu do czegoś w końcu zobowiązuje.”

 

Rozstrzygnięcie plebiscytu, dzisiaj wieczorem.