SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara, 11 czerwca 2022

Poznaliśmy medalistów XXVI ORLEN Mistrzostw Polski Oldbojów

Blisko pięciuset siatkarzy z całej Polski rywalizowało do niedzieli w XXVI ORLEN Mistrzostwach Polski Oldbojów w piłce siatkowej. Po raz kolejny byłe gwiazdy nie tylko ligowych boisk, ale i grupa zakochanych w siatkówce amatorów, walczyło o medale mistrzostw Polski. Trzydniowy turniej rozgrywany był w mieście triumfatorów PlusLigi i CEV Ligi Mistrzów – czyli Kędzierzynie-Koźlu.

Tradycja turnieju sięga już ponad ćwierćwiecze. Wszystko zaczęło się w 1996 r. w Jastrzębiu-Zdroju, gdy zorganizowano pierwsze w historii mistrzostwa Polski Oldboyów.

To moje już 24 mistrzostwa i czasem zastanawiam się, co w nich takiego, że przez te wszystkie lata nigdy nie miałem zawahania, czy brać w nich udział – opowiada jedna z legend turnieju i drugi trener Jastrzębskiego WęglaLeszek Dejewski. – To doskonała okazja do integracji, ale trzeba także pokazać się na boisku i powalczyć o medale. Razem z kolegami czekamy na każdą kolejną edycję, już od stycznia danego roku nie możemy się doczekać – dodaje.

22667c

XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozgrywane są od piątku do niedzieli 12 czerwca. Bierze w nich udział blisko pięciuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Po raz kolejny ten wyjątkowy turniej dla graczy powyżej 35. roku życia odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. To miasto i hala Azoty to  wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

Cieszę się, że możemy gościć tylu wspaniałych siatkarzy w mieście, w którym gra najlepszy klub w Europie – cieszy się Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, a wcześniej prezes ZAKSY. – To dla nas wszystkich szczególny okres, nasza drużyna zgarnęła potrójną koronę, mamy ogromne powody do dumy, ale mnie cieszy także to, że po raz kolejny Polska Liga Siatkówki nam zaufała i możemy spotkać się na mistrzostwach oldboyów – dodaje.

W poprzednich edycjach turnieju na boiskach kędzierzyńskiej hali oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka. W tym roku mogliśmy zobaczyć m.in. Wojciecha Szczurowskiego, Marcina Lubiejewskiego, Pawła Maciejewicza, Leszka Dejewskiego czy Pawła Maciejewicza.

22667d

Przede wszystkim bardzo zazdroszczę uczestnikom, ja niestety już nie mogę wyjść na boisko – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – To fantastyczny turniej, żałuję że już beze mnie i mojego Mostostalu. Życzę wszystkim uczestnikom świetnej zabawy i przede wszystkim zdrowia, by obyło się bez kontuzji.

22667e


Medaliści mistrzostw Polski:
kategoria +35:
1. Bel-Pol Świdnica, 2. JSW Jastrzębie Borynia, 3. ALU-PROJECT POLSKA Legnica;
kategoria +40:
1. VOLLEY CLUB Warszawa, 2. Best Can Kurpie Volleyball Ostrołęka, 3. Żacy Głogów;
kategoria +50:
1. Pyrys Bud Kurpie Volleyball Ostrołęka, 2. Rest Rzeszów, 3. KAMAN VOLLEY Polska;
kategoria +55:
1. JSW Jastrzębie Borynia, 2. ORLEN AMIGOS POLSKA Płock, 3. KRD Wrocław;
kategoria +60:
1. ASPROD Goleniów-Szczecin, 2. TORNADO Koszalin, 3. OLD STARS Nałęczów;
kategoria +65:
1. ART- CHEM Bydgoszcz, 2. PROFESSIONAL Warszawa, 3. OLD STARS Nałęczów

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2022 jest firma PKN ORLEN SA.

Wszystko o mistrzostwach na stronę internetowej turnieju: http://www.oldboysvolleyballcup.pl