SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 12 marca 2014

Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej udzielił wywiadu dziennikarkom japońskiej agencji Silver Stone zajmującej się wydawaniem periodyku Rising Polska, poświęconego promocji naszego kraju w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej udzielił wywiadu dziennikarkom japońskiej agencji Silver Stone zajmującej się wydawaniem periodyku Rising Polska, poświęconego promocji naszego kraju w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japońskie dziennikarki Miki Nakano, Kaoruko Naruoka i Liang Wei interesowały się bardzo historią, pozycją siatkówki w Polsce, relacjami z najsilniejszymi federacjami świata oraz przygotowaniami do FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Prezes Mirosław Przedpełski przedstawił nasze pomysły na polskie mistrzostwa, fenomen oprawy i kibiców siatkarskich w Polsce oraz oczekiwania Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej związane z tegorocznym turniejem finałowym mistrzostw globu. – To mają być zawody przełomowe w historii światowej siatkówki. Mecz otwarcia na Stadionie Narodowym z udziałem ponad 62 tysięcy widzów, nowoczesne technologie, radosna publiczność – taki przekaz z Polski ma trafić do ponad 200 krajów. To ma być także okazja do zaprezentowania Polski, jako kraju nowoczesnego, przyjaznego, atrakcyjnego – mówił między innymi Mirosław Przedpełski, Prezes polskiej federacji.

Wielkim zaskoczeniem dla przedstawicielek japońskiego wydawnictwa był Program Upowszechniania Sportu wśród Dzieci i Młodzieży w zakresie Piłki Siatkowej. Liczba szkół (136), nauczycieli i trenerów (blisko 300) i młodzieży (ponad 4,5 tysiąca) pobierających siatkarską edukację w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie. Dziennikarki bardzo interesowały się programem nauczania, systemem naboru i szkolenia. 

Żałuję, że Japonii zabraknie na naszych mistrzostwach świata, ale taki jest sport. Japońska federacja i telewizja są bardzo istotnym graczem na siatkarskim rynku a żeńska reprezentacja należy do światowej czołówki.. Od wielu lat w Japonii odbywało się mnóstwo zawodów najwyższej rangi i zawsze były perfekcyjnie zorganizowane. Dla nas miłe są japońskie wspomnienia z roku 2006, kiedy zdobyliśmy wicemistrzostwo świata, czy też nieodległy Puchar Świata w roku 2011 ze srebrem tych zawodów – powiedział Prezes PZPS na zakończenie spotkania z gośćmi z Japonii.