SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB/CEV, 20 maja 2023

Dwa zwycięstwa Polek w Pucharze Narodów

Dwie polskie pary: Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zanotowały zwycięstwa nad „dwójkami” z Belgii w grupie F Pucharu Narodów, rozgrywanej w Szkocji.

Rywalkami Polek są Czeszki Helena Havelkova/Marketa Slukova oraz Barbora Hermanova/Marie-Sara Stochlova, Belgijki Ines Piret/Annelore Bex oraz Lisa Van Den Vonder/Louka Maertens i reprezentantki gospodarzy - Szkotki Lynne Beattie/Mhari Agnew i Rachel Morrison/Kathryn Barbour.

Kociołek/Łodej (POL) – Piret/Bex (BEL) 2:0 (21:10, 21:19)

Pierwszymi przeciwniczkami Biało-Czerwonych były Belgijki, a polsko-belgijską rywalizację rozpoczęły Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. W inauguracyjnej odsłonie Polki prezentowały się lepiej w każdym elemencie. Walka nawiązała się dopiero w drugim secie, który i tak przebiegał pod kontrolą naszych reprezentantek, które zamknęły spotkanie w dwóch partiach.

Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Van Den Vonder/Maertens (BEL) 2:0 (25:23, 21:14)

W kolejnej potyczce zagrały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i kosztował obie pary wiele sił. Punktowy blok pozwolił jednak na zapisanie tej partii na koncie Polek. Biało-Czerwone, zmotywowane wygraną na otwarcie, zagrały bardzo dobrze i szybko przesądziły o losach tego meczu.    

Pucharu Narodów, czyli CEV Beach Nations Cup, to część kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich.

Za tydzień (26-27 maja) w Vantaa w grupie D zagrają pary męskie: Bartosz Łosiak i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Harmonogram i wyniki grupy F Pucharu Narodów w Ayr (sobota):

20 maja (sobota)

Hermannova/Stochlova (CZE) – Morrison/Barbour (SCO) 2:0 (21:9, 21:14)
Havelkova/Slukova (CZE) – Beattie/Agnew (SCO) 2:0 (21:16, 21:10)
Kociołek/Łodej (POL) – Piret/Bex (BEL) 2:0 (21:10, 21:19)
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Van Den Vonder/Maertens (BEL) 2:0 (25:23, 21:14)

*godziny czasu polskiego