SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 27 czerwca 2015

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, przy wsparciu położonej nieopodal hali w Łodygowicach to areny pierwszego dnia zmagań w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt i chłopców.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, przy wsparciu położonej nieopodal hali w Łodygowicach to areny pierwszego dnia zmagań w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt i chłopców.

Polski Związek Piłki Siatkowej po raz pierwszy w historii jest bezpośrednim organizatorem zawodów, w których startują reprezentacje wszystkich województw. Kontynuacja idei Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przez PZPS służy tworzeniu trwałych fundamentów Polskiej Siatkówki. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest istotnym elementem współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Dla wszystkich, ponad 400 zawodniczek i zawodników jest to także pierwsze oficjalne powołanie do reprezentacji – na początek województwa.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla wielu młodych siatkarek i siatkarzy może otworzyć drogę do kolejnych, przyszłych powołań, już do reprezentacji Polski w kategoriach młodzieżowych – wyjaśnia Waldemar Sagan, Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży i członek Prezydium Zarządu PZPS. – Dlatego to bardzo ważne zawody – tak dla uczestników, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Mimo nowej formuły organizacji turnieju Związek nie miał wątpliwości by kontynuować cykl i wyłożyć dodatkowe środki, obok pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To ważne wydarzenie dla tych młodych ludzi, którzy po raz pierwszy występują w roli reprezentantek i reprezentantów – w tym wypadku „małych Ojczyzn”. Życzę im, by w dalszej karierze mieli zaszczyt reprezentować biało-czerwone barwy – kończy Waldemar Sagan.

 

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt:

Grupa A

27.06.

Pomorskie Świętokrzyskie

2:0 (25:16, 25:21)

27.06.

Dolnośląskie – Łódzkie

2:0 (25:17, 25:10)

28.06

Pomorskie – Łódzkie

 

28.06

Świętokrzyskie – Dolnośląskie

 

28.06

Pomorskie – Dolnośląskie

 

28.06

Łódzkie – Świętokrzyskie

 

 

Tabela grupy A

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Dolnośląskie

2

2

0

50

27

MAX

1,85185

2

Pomorskie

2

2

0

50

37

MAX

1,35135

3

Świętokrzyskie

1

0

2

37

50

 

0,74000

4

Łódzkie

1

0

2

27

50

 

0,54000

 

Grupa B

27.06.

Śląskie – Lubuskie

2:0 (25:21, 25:6)

27.06.

Podkarpackie – Warmińsko-Mazurskie

2:0 (25:23, 26:24)

28.06

Śląskie – Warmińsko-Mazurskie

 

28.06

Lubuskie – Podkarpackie

 

28.06

Śląskie – Podkarpackie

 

28.06

Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie

 

 

Tabela grupy B

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Śląskie

2

2

0

50

27

MAX

1,85185

2

Podkarpackie

2

2

0

51

47

MAX

1,08511

3

Warmińsko-Mazurskie

1

0

2

47

51

 

0,92157

4

Lubuskie

1

0

2

27

50

 

0,54000

 

Grupa C

27.06.

Mazowieckie – Opolskie  

2:0 (25:21, 25:9)

27.06.

Podlaskie – Lubelskie

0:2 (17:25, 20:25)

28.06

Mazowieckie – Lubelskie

 

28.06

Opolskie – Podlaskie

 

28.06

Mazowieckie – Podlaskie

 

28.06

Lubelskie – Opolskie

 

 

Tabela grupy C

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Mazowieckie

2

2

0

50

30

MAX

1,66667

2

Lubelskie

2

2

0

50

37

MAX

1,35135

3

Podlaskie

1

0

2

37

50

 

0,74000

4

Opolskie

1

0

2

30

50

 

0,60000

 

Grupa D

27.06.

Małopolskie – Wielkopolskie

2:0 (25:23, 25:11)

27.06.

Zachodniopomorskie – Kujawsko-Pomorskie

0:2 (16:25, 16:25)

28.06

Małopolskie – Kujawsko-Pomorskie

 

28.06

Wielkopolskie – Zachodniopomorskie

 

28.06

Małopolskie – Zachodniopomorskie 

 

28.06

Kujawsko-Pomorskie – Wielkopolskie

 

 

Tabela grupy D

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Kujawsko-Pomorskie

2

2

0

50

32

MAX

1,56250

2

Małopolskie

2

2

0

50

34

MAX

1,47059

3

Wielkopolskie

1

0

2

34

50

 

0,68000

4

Zachodnio-

pomorskie

1

0

2

32

50

 

0,64000

 

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców:

Grupa A

27.06.

Łódzkie – Świętokrzyskie

2:0 (25:20, 25:15)

27.06.

Pomorskie – Mazowieckie

0:2 (23:25, 17:25)

28.06

Łódzkie – Mazowieckie

 

28.06

Świętokrzyskie – Pomorskie

 

28.06

Łódzkie – Pomorskie

 

28.06

Mazowieckie – Świętokrzyskie

 

 

Tabela grupy A

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Łódzkie

2

2

0

50

35

MAX

1,42857

2

Mazowieckie

2

2

0

50

40

MAX

1,25000

3

Pomorskie

1

0

2

40

50

 

0,80000

4

Świętokrzyskie

1

0

2

35

50

 

0,70000

 

Grupa B

27.06.

Podkarpackie – Lubuskie

2:0 (25:15, 25:18)

27.06.

Opolskie – Małopolskie

0:2 (21:25, 23:25)

28.06

Śląskie – Warmińsko-Mazurskie

 

28.06

Lubuskie – Podkarpackie

 

28.06

Śląskie – Podkarpackie

 

28.06

Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie

 

 

Tabela grupy B

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Podkarpackie

2

2

0

50

33

MAX

1,51515

2

Małopolskie

2

2

0

51

44

MAX

1,13636

3

Opolskie

1

0

2

44

51

 

0,88000

4

Lubuskie

1

0

2

33

50

 

0,66000

 

Grupa C

27.06.

Dolnośląskie Lubuskie  

1:2 (25:11, 17:25, 8:15)

27.06.

Wielkopolskie – Śląskie

1:2 (30:28, 18:25, 12:15)

28.06

Dolnośląskie – Śląskie

 

28.06

Lubuskie – Wielkopolskie

 

28.06

Dolnośląskie – Wielkopolskie

 

28.06

Śląskie – Lubuskie

 

 

Tabela grupy C

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Śląskie

2

2

1

68

60

2,00

1,13333

2

Lubuskie

2

2

1

51

50

2,00

1,02000

3

Dolnośląskie

1

1

2

50

51

0,50

0,98039

4

Wielkopolskie

1

1

2

60

60

0,50

0,88235

 

Grupa D

27.06.

Warmińsko-Mazurskie – Zachodniopomorskie

1:2 (21:25, 25:17, 4:15)

27.06.

Podlaskie – Kujawsko-Pomorskie

0:2 (0:25, 0:25)

28.06

Warmińsko-Mazurskie – Kujawsko-Pomorskie

 

28.06

Zachodniopomorskie – Podlaskie

 

28.06

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie

 

28.06

Kujawsko-Pomorskie – Zachodniopomorskie  

 

 

Tabela grupy D

 

Drużyna

Punkty

Sety

Małe

punkty

Stosunek

setów

Stosunek punktów

Miejsce

 

Zdobyte

Stracone

Zdobyte

Stracone

 

1

Kujawsko-Pomorskie

2

2

0

50

0

MAX

5,00000

2

Zachodnio-

pomorskie

2

2

1

57

50

2.00

1,14000

3

Warmińsko-Mazurskie

1

0

2

50

57

0,50

0,88719

4

Podlaskie

1

0

2

0

50

 

0,00000

 

Mecze o miejsca w poniedziałek, 29 czerwca a o pozycje końcowej klasyfikacji oraz medale we wtorek, 30 czerwca.

Szczegóły na stronie zespołu pod kierownictwem Pawła Ignatowicza: vispolska.pl 

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52