SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 31 marca 2015

Tradycją stolicy Podlasia są coroczne uroczyste Gale Białostockiej Akademii Siatkówki. We wtorkowe południe Gala była jednocześnie oficjalną Inauguracją Akademii Siatkarskich w Województwem Podlaskim.

Tradycją stolicy Podlasia są coroczne uroczyste Gale Białostockiej Akademii Siatkówki. We wtorkowe południe Gala była jednocześnie oficjalną Inauguracją Akademii Siatkarskich w Województwem Podlaskim.

W uroczystej Gali i Inauguracji wzięli udział Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku, Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Wspaniały – Szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele samorządów oraz licznych placówek oświatowych z całego województwa. Gala odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku.

Dotychczasowe idee i model funkcjonowania Białostockiej Akademii Siatkówki a przede wszystkim wdrożenie Programu upowszechnia sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej znalazły uznanie wśród kolejnych jedenastu szkół z Podlasia. Obecnie w ramach Akademii będzie funkcjonować siedemnaście placówek.

Akademie Siatkówki działają w oparciu o szkoły podstawowe, które nie są w strukturze programu realizowanego przez Siatkarskie Ośrodki Szkolne. S.O.S. opierają się o gimnazja i licea. Akademie są „zejściem” do młodszych dzieci a finasowanie spoczywa na samorządach. To inicjatywa władz lokalnych, które dostrzegły potencjał siatkówki.

–  Pamiętam mistrzostwo świata z roku 1974, olimpijskie z 1976 i cieszę się jeszcze mistrzostwem świata sprzed kilku miesięcy. Polska Siatkówka ma wspaniałych kibiców i ogromny potencjał. Młodzież to zdrowie a zdrowie to sport, dlatego cieszę się z siatkarskich akademii – powiedział Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku.

Jesteśmy dumni z naszych mistrzostw i medali. Tych z lat 70. o których mówił Pan Prezydent nie pamiętam, ze względu na wiek, ale to z roku 2014 owszem. Myślimy jednak o przyszłości. Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Akademie Siatkarskie tworzą szerokie podstawy naszej dyscypliny i pozwolą na kontynuację dobrej passy Polskiej Siatkówki. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie samorządów i szkół. To świadczy też, że nasze działania, nasza dyscyplina jest atrakcyjną – dodał Paweł Papke, Prezes PZPS.

Akademie Siatkarskie na Podlasiu to nie tylko Białystok, ale również Szepietowo, Dąbrówka Kościelna, Wojny, Wysokie Mazowiecki, Łapy.

Uroczystej gali towarzyszył atrakcyjny program artystyczny.