SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/fot: Karolina Szewczyk, 18 sierpnia 2014

Podczas konferencji prasowej Stowarzyszenia Tak, Kraków! i Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która poprzedziła mecz Polska – Rosja w XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zaprezentowana została idea krakowskiej akcji społecznej „Szkoły dopingują Mistrzów.

Podczas konferencji prasowej Stowarzyszenia Tak, Kraków! i Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która poprzedziła mecz Polska – Rosja w XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zaprezentowana została idea krakowskiej akcji społecznej „Szkoły dopingują Mistrzów.

Szczegóły akcji przedstawili:

Ireneusz Raś – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Kraków!,

Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej,

Robert Pajdo – Radny Miasta Krakowa, członek Stowarzyszenia, Koordynator Główny Akcji,

Mirosław Janawa – Prezes Stowarzyszenia UKS Dobry Wynik, Prezes Siatkarskiego Klubu Sportowego Hutnik,

Andrzej Lemek – Wiceprezes PZPS, Sekretarz Generalny PZPS, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Idea Akcji wiąże się z krakowską częścią FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Stowarzyszenie Tak, Kraków! na czele z Przewodniczącym Posłem, Ireneuszem Rasiem, we współpracy z Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosławem Przedpełskim, podjęło się przygotowania i przeprowadzenia akcji społecznej mającej na celu popularyzację i upowszechnianie siatkówki, jako istotnej dyscypliny sportu wśród krakowskiej młodzieży i dzieci.

Idea przedsięwzięcia wypływa bezpośrednio z działalności statutowej Stowarzyszenia Tak, Kraków! które jest inicjatorem wielu akcji społecznych mających na celu promocję i rozwój Krakowa poprzez organizowanie i wspieranie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Jednym z priorytetów jest także wspieranie i inicjowanie działań na rzecz pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu dzieciom i młodzieży.

Stowarzyszenie Tak, Kraków! wraz z PZPS, Fundacją Nowe Centrum oraz Siatkarskim Klubem Sportowym Hutnik Kraków planują, aby uczniowie zainteresowanych projektem szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krakowa i podkrakowskich gmin oraz młodzież zrzeszona w organizacjach sportowych, mogli wziąć bezpłatny udział w meczach siatkówki rozgrywanych w Hali Areny Kraków w okresie 31.08 -7.09. 2014r. w barwach drużyn, którym będą kibicować.

Każda grupa szkolna podczas meczów danych zespołów, będzie dysponowała flagami bądź też innymi barwami reprezentującymi określony kraj. W tym celu Stowarzyszenie pragnie nawiązać współpracę z przedstawicielami placówek dyplomatycznych krajów uczestniczących w Mistrzostwach. 

Ze względu na duże zainteresowanie szacowana liczba uczestników to około 10 000 młodych osób z ponad 60 szkół z terenu Krakowa i okolic.