SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

tekst i foto: Michał Muszyński / MKS Sokół Mogilno, 23 stycznia 2023

1LK: Wicelider pokonany w Mogilnie

MKS Sokół Mogilno w sobotę 21 stycznia rozegrał mecz we własnej hali przeciwko wiceliderowi Enea Energetyk Poznań. Zespół z Wielkopolski był faworytem tego spotkania, jednak po raz kolejny okazało się, że na siatkarskim boisku wszystko może się wydarzyć.

Pierwszy set to przewaga od początku zespołu z Wielkopolski, bardzo dobre zagrywki i mocne ataki ze skrzydeł, które dały prowadzenie przyjezdnym prowadzenie 12:6. Mogilnianki przez dużą część tego seta nie mogły odnaleźć właściwego rytmu gry, jednak gdy przy stanie 23:18 w polu serwisowym pojawiła się Paulina Stroiwąs, jej zagrywki i dobra gra blok-obrona pozwoliły na wyrównanie 23:23. Dwie następne piłki padły jednak łupem Energetyka, który wygrał 25:23.

Drugi set to zupełnie inna postawa miejscowych zawodniczek, które od początku narzucił swoje warunki gry. Zawodniczki Michała Muszyńskiego prowadziły 6:2, a blokami popisywała się Paulina Stroiwąs. Przewaga ta jednak była chwilowa, bo różnica punktowa szybko została zniwelowana i na tablicy wyników zagościł remis 7:7. Gdy Poznań prowadził już nawet 14:11, do głosu doszły Sokolanki, a skutecznymi atakami w zespole z Kujaw popisywały się Weronika Fojucik i Sandra Szczygioł, które poprowadziły zespół do pewnej wygranej.

MKS Sokół Mogilno - Enea Energetyk Poznań 3:1

Kolejna odsłona tego meczu to prowadzenie od początku podopiecznych Marcina Patyka, ze skutecznymi atakami Wiktorii Niwald. Przy stanie 15:10 wszystko wskazywało na to, że zespół z Wielkopolski będzie prowadził w meczu 2:1, jednak charakterny Sokół pokazał pazur i doprowadził do wyrównanej końcówki. W niej na zagrywce pojawiła się kapitan Justyna Czupryniak, która poprowadziła swój zespół do wygranej w tej partii, a w powietrzu zapachniało niespodzianką i szansą na pokonanie faworyta.

Zbudowane końcówką poprzedniego seta siatkarki z Mogilna w wyszyły do kolejnej odsłony nastawione na zakończenie tego meczu. Punktowe bloki zespołu z Kujaw dały im prowadzenie 10:6. Po czasie dla trenera Marcina Patyka jego zespół zaczął odrabiać straty, a dobrze w ataku prezentowała się Agata Plaga. Druga część seta była bardzo wyrównana, a sama końcówka to dwie piłki meczowe dla Sokoła, które zostały wybronione przez przyjezdne. Doszło do gry na przewagi, w której więcej spokoju zachowały Mogilnianki, a całe spotkanie zakończyła skutecznym atakiem Justyna Kozłowska.

Sokolanki dopisując sobie 3 punkty mają realne szanse na grę w play-off. Kolejne spotkanie zespół z Kujaw rozegra już 22 stycznia, a przeciwnikiem będzie drużyna GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca.

MKS Sokół Mogilno - Enea Energetyk Poznań 3:1

MKS Sokół Mogilno - Enea Energetyk Poznań 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 27:25 )

MVP Weronika Fojucik

MKS Sokół Mogilno: Wiktoria Przybyło, Weronika Fojucik, Małgorzata Jóźwiak, Sandra Szczygioł, Karolina Kohut, Paulina Stroiwąs, Monika Łuczak (L), Justyna Kozłowska (K), Maja Pilarczyk, Weronika Pawlak, Łucja Koziorowska (L), Karolina Łuczyszyn, Edyta Mazurczak, Julia Marcyjanik
Trener  - Michał Muszyński

Skład Enea Energetyk Poznań- Sobalska, Molenda, Suchan, Urbanowicz, Pamuła, Niwald, Rafałko (L) oraz Plaga
Trener- Marcin Patyk

Link do retransmisji:


MKS Sokół Mogilno - Enea Energetyk Poznań 3:1