SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 28 listopada 2022

Projekt SOS-ów integralną częścią szkolenia w Polskiej Siatkówce

- Trudno sobie wyobrazić system szkolenia w naszym kraju bez wsparcia Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który stał się jego integralną częścią. SOS-y wspierają młodzież, trenerów, szkoły czy małe środowiska, gdzie szukamy najzdolniejszych, którzy w przyszłości staną się następcami Joanny Wołosz czy Bartosza Kurka – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak.

Projekt SOS-ów integralną częścią szkolenia w Polskiej Siatkówce

Krzysztof Felczak dodał, że w grudniu na Łotwie i Gruzji rozegrane zostaną mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA)  i nasze reprezentacje U17 będą oparte na zawodniczkach i zawodnikach z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. – Mamy już dobrze zorganizowany i funkcjonujący system szkolenia młodzieży i naboru do naszych Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i Spale.

13 listopada 2022 roku wznowione zostały szkolenia dla nauczycieli realizujących Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Odbyły się trzydniowe wykłady i zajęcia praktyczne.

W niedzielę 27 listopada na kolejnym szkoleniu, które zakończy się we wtorek, spotkali się trenerzy prowadzących grupy od młodzika do juniora.

Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały przypomniał, że obecnie programem objętych jest około dziesięciu tysięcy dzieci, z którymi pracuje siedmiuset nauczycieli.

- Nasza praca została dostrzeżona m.in. w związkach koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki. Jednak tamtejsze programy nie osiągnęły takiego zasięgu jak w Polskiej Siatkówce. Natomiast zawsze służyliśmy i służymy radą i pomocą - podkreślił Waldemar Wspaniały.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

23498c

23498c