SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS/Kinder + Sport, 12 września 2015

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki dotarli po długiej drodze do Włoch. Na miejscu w Mediolanie czekał na nich Ambasador Kinder + Sport 450 krotny reprezentant kraju Piotr Gruszka.

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki dotarli po długiej drodze do Włoch. Na miejscu w Mediolanie czekał na nich Ambasador Kinder + Sport 450 krotny reprezentant kraju Piotr Gruszka. 

Podróż do Włoch specjalnie na tą okazję przygotowanym autokarem trwała ponad 20 godzin. Pierwszego dnia młodzi sportowcy zameldowali się w Albie – mieście będącym główną siedzibą partnera projektu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej – Ferrero. 

Kolejnego dnia wyruszyli do Turynu, aby na własne oczy przekonać się jak wyglądała kultura i sztuka Egiptu – odwiedzając Muzeum Egipskie. Największe wrażenie wywarły jednak nie mumie Faraonów, a fakt ze mumifikowano również zwierzęta – np. koty.

Po całodniowym zwiedzaniu muzeum cała ekipa Kinder + Sport dotarła do hotelu w Mediolanie, gdzie czekał już na nich wybitny siatkarz, Ambasador Kinder + Sport – Piotr Gruszka.

Sobota będzie pierwszym dniem odwiedzin na wystawie światowej EXPO Mediolan 2015, w  programie zaplanowano specjalne odwiedziny pawilonu Polski i oczywiście pawilonu Kinder + Sport. Wieczorem zwycięzcy finałów, które odbyły się w Krakowie obejrzy spektakl „Drzewa Życia”.

Na wystawę EXPO 2015 sprzedano do tej pory ponad 10 milionów biletów. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Na wystawie prezentowane są dokonania 147 krajów i wielu międzynarodowych organizacji jak ONZ, Unia Europejska czy WWF i Caritas.

W wyjeździe biorą udział zwycięzcy tegorocznej edycji Pucharu Kinder + Sport orgaznizowanego przez PZPS przy współpracy z Ferrero Polska Commercial i JM Marketing Group. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki to drużyny MKS MOS Wieliczka, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, MOSM Tychy, DMKS PLAS Kielce, Wieżyca Stężyca oraz UKS 22 Kraków.