SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 31 października 2012

W gronie 26 zawodników powołanych na obóz przygotowawczy do Spały najwięcej jest graczy ze Śląska. - W tym okręgu, jak pamiętam, nigdy nie brakowało utalentowanej młodzieży - mówi były trener męskiej reprezentacji, Ireneusz Mazur.

W finałowym meczu chłopców Turnieju Nadziei Olimpijskich ekipa województwa śląskiego pokonała w Spale kujawsko-pomorskie 2:0 (25:19, 25:19). Brązowy medal zdobyło woj. podkarpackie.

- Śląsk od lat wyróżnia się w pracy z młodzieżą. W Spale prezentował się najrówniej, widać było, że jest to zespół ograny, mający pewne turniejowe doświadczenie – powiedział były trener męskiej reprezentacji Ireneusz Mazur, który w minionym tygodniu oglądał w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS rywalizację kadr szesnastu województw. W gronie 26 zawodników powołanych na obóz do Spały jest pięciu graczy z województwa śląskiego.

- Spała była zwieńczeniem dwuletniej pracy w województwach. W okręgach dokonano wstępnej selekcji. Kolejnym etapem rywalizacji dla tego rocznika będzie przyszłoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży –dodaje Ireneusz Mazur.

Dodał on, że „ten etap szkolenia charakteryzuje się pewnymi wymogami.” – Nie ma w zespołach libero, nie można atakować z drugiej linii, wszyscy muszą przyjmować. Chodzi o pewną unifikację treningu. Teraz 26 młodych graczy spotka się na krótkich treningach w Spale. Będą mieli oni zajęcia m.in. ze szkoleniowcami miejscowej SMS PZPS. Dokonana zostania wstępna przymiarka do kadry kadetów – powiedział trener Mazur.

W TNO w Spale grali zawodnicy z rocznika 1997. – Umiejętnościami sportowymi oraz innymi cechami m.in. motoryką tegoroczni uczestnicy mieścili się w średniej ostatnich lat – zakończył Ireneusz Mazur. 

Lista zawodników powołanych na KAMPY 2012, Spała 19-25 listopada 2012 roku
Łukasz Usowicz, Łukasz Ciesiółka (woj. Dolnośląskie), Kamil Doroszyński, Maciej Kleinschmidt (kujawsko-pomorskie), Hubert Piwowarczyk (lubuskie), Wojciech Sipak, Mateusz Ciesielski (łódzkie), Adrian Piwowarski, Tomasz Fornal (małopolskie), Artur Gromelski, Kamil Krajewski, Marcin Wielogórski (mazowieckie), Dawid Siemaszko, Patryk Niemiec (opolskie), Mateusz Kowalski, Jakub Ziobrowski (podkarpackie), Robert Pietrowski (podlaskie), Łukasz Dąbrowski, Radosław Gil, Dawid Woch, Bartosz Kwolek, Kacper Stelmach (śląskie), Kamil Michalczyk, Jakub Kochanowski, Artur Hatle (warmińsko-mazurskie) i Jakub Robakowski (wielkopolskie).