SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 15 kwietnia 2016

Piątek był trzecim dniem rozgrywanych w Luboniu mistrzostwach Polski juniorek. Wyłoniona została czwórka półfinalistów.

Piątek był trzecim dniem rozgrywanych w Luboniu mistrzostw Polski juniorek. Wyłoniono czwórkę półfinalistów.

KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:16, 21:25, 25:16)

Bydgoszczanki szybko objęły prowadzenie 5:0 i trener Grzegorz Kosatka poprosił o czas. Przerwa na niewiele się zdała. Podopieczne Rafała Gąsiora punktowały swoje rywalki. Jednak z czasem BKS Aluprof otrząsnął się z niemocy i zaczął odrabiać straty. Po odanym bloku Pałac prowadził już tylko 16:13. Wszystkich strat jednak bielszzcankom nie udało się odrobić. W drugim secie przewaga zespołu z Bydgoszczy była jeszcze większa. Miał on przewagę m.in. 4:0, 13:5 i 21:13.

W trzecim secie obraz gry był zupełnie inny. Do stanu 11:11 rywalizacja miała wyrównany przebieg. Następnie kolejne cztery punkty zdobyły bielszczanki. Pałac odrobił straty, by za chwilę przegrywać 15:20. Tej przewagi bydgoszczanki już nie odrobiły. BKS Aluprof pozostał w walce o półfinał. Jednak nadzieje na co najmniej miejsce w czołowce czwórce bardzo szybko zostały rozwiane. Równo było do stanu 7:7. Następnie KS Pałac zdobył kolejno pięć punktów, a niebawem powiększył przewagę do 18:9. Losy spotkania były przesądzone.

UKS SMS Szóstka Mielec - Trefl Orzeł Malbork 1:3 (20:25, 25:21, 16:25, 17:25)

Siatkarki z Malborka już wczoraj zapewniły sobie awans do półfinału. Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego wygrały w Luboniu wszystkie mecze. Po zwycięstwie nad zespołem z Mielca zajęły pierwsze miejsce w tabeli i w sobotę spotkają się z drugim zespołem grupy B.

- Zespół z Mielca swoją postawą udowodnił, że jak najbardziej zasłużył sobie na miejsce w finałowym turnieju mistrzostw Polski - komplementował podopieczne trenera Romana Murdzy, Szymon Żołędziewski. - W dzisiejszym meczu UKS SMS Szóstka zagrał znakomicie w obronie. Momentami nie mogliśmy się przebić przez ch defensywę. Trudno było skończyć ataki. Mielczanki jak najbardziej zasużenie wygrały drugiego seta.

Szymon Żołędziewski podkreślił, że poziom sportowy meczów grupie A był wysoki, zagrały mocne zespoły. - Nasze rywalki prowadzili dobrzy trenerzy, którzy dokonywali trafnej analizy gry przeciwnika, umiejętnie przygotowywali swoje zespoły pod konkretną grę - dodał malborski szkoleniowiec.

MVP spotkania została Klaudia Kostkowska.

Końcowa kolejność grupy A; 1. Trefl Orzeł Malbork 6 pkt 9-3; 2. KS Pałac Bydgoszcz 5   8-4; 3. BKS Aluprof Bielsko-Biała 4   4-6; 4. UKS SMS Szóstka Mielec 3   1-9. Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału.

UKS ZSMS Poznań - Impel Wrocław 0:3 (16:25, 12:25, 17:25)

Stawką pierwszego popołudniowego spotkania był również awans do półfinału. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka odniosły pewne zwycięstwo. - Po wczorajszej porażce z Legionovią 0:3 powiedziałem swoim zawodniczkom, że trudno będzie zagrać drugi tak słaby mecz. Lekcję odrobiliśmy i dziś nasza dyspozycja wyglądała zupełnie inaczej. Moi współpracownicy dokładnie przeanalizowali grę rywalek. Byliśmy, również mentalnie, dobrze przygotowani do tego meczu. Stawka spotkania dodawała nam pozytywnej energii i chyba usztywniła poznanianki - mówił po spotkaniu Rafał Błaszczyk.

MVP meczu została Sonia Flendrich, grająca na pozycji przyjmującej. Jak podkreślił trener Błaszczyk "prezentowała się dobrze nie tylko w tym za co odpowiada, ale również miała efektowne obrony oraz zrobiła swoje na siatce." W sobotnim półfinale Impel zagra z Treflem Orłem Malbork.

LTS Legionovia Legionowo - PTPS Piła 3:0 (25:16, 25:16, 25:12)

Obrońca tytułu rozgromił kolejnego rywala. Trener Wojciech Lalek od połowy trzeciego seta skorzystał z zawodniczek rezerwowych. MVP została Aleksandra Omelaniuk.

Końcowa kolejność grupy B: 1. LTS Legionovia Legionowo 3   6 pkt  9-0; 2. Impel Wrocław  3    5   6-4; 3. UKS ZSMS Poznań  3   4  3-8; 4. PTPS Piła 3    3    3-9. Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału.

Sponsorem turnieju finałowego jest PKN ORLEN.

Statystyki i dokumentacje mistrzostw Polski juniorek na stronie
www.vispolska.pl

Bezpośrednie transmisje z meczów mistrzostw Polski juniorek na www.tvcom.pl. Relacje są archiwizowane.