SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/Ewa Biskupska, 18 czerwca 2014

W katowickim Spodku z udziałem 10 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów rozegrano siatkarski pojedynek TKKF Czarni Katowice z katalońskim zespołem… FC Barcelona.

W katowickim Spodku z udziałem 10 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów rozegrano siatkarski pojedynek TKKF Czarni Katowice z katalońskim zespołem… FC Barcelona.

Mecz był Finałem znakomitej akcji prowadzonej przez katowicki magistrat, we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej „Lubię Siatkę” stanowiącą jeden z fundamentów promocji FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, którego miastem – gospodarzem są Katowice – miasto całego turnieju a przede wszystkim finału. Do mekki polskiej siatkówki – Spodka zaproszone zostały dzieci z blisko 60 szkół z stolicy Górnego Śląska. Wszystkie te placówki przez ponad dwa lata uczestniczyły w najróżniejszych przedsięwzięciach związanych z akcją społeczną „Lubię siatkę”. W środowe przedpołudnie każde z nich otrzymało specjalnie dedykowaną koszulkę z logotypem FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 . Młodzi kibice żywiołowo dopingowali obydwie drużyny a dzięki temu atmosfera na trybunach była identyczna, jak podczas piątkowego spotkania Ligi Światowej Polska – Włochy.

Początek potyczki pomiędzy TKKF Czarni Katowice a FC Barcelona był bardzo wyrównany, natomiast w drugiej części Polacy pokazali, że to jest ich mecz, kończąc ostatecznie 3:1 (22:25, 25:17, 25:15, 25:20).

Najważniejsze były jednak dzieciaki! 10 tysięcy dzieciaków z katowickich szkół!

Oprawę artystyczną meczu, na światowym poziomie zapewnił duet Grzegorz Kułaga – Marek Magiera, występy dziewczyn z zespołu Galaxy oraz pokaz akrobatyczny reprezentantów Polski z klubu Sokolnia Chorzów/AZS AWF Katowice, którzy niebawem wystąpią w mistrzostwach Europy.  To było historyczne wydarzenie dla Katowic, Polskiej Siatkówki, polskiego sportu. Po raz pierwszy pokonany został zespół FC Barcelona. Po raz pierwszy z udziałem perfekcyjnie wyedukowanej siatkarskiej publiczności. Po raz pierwszy średnia wieku na trybunach była zdecydowanie niższa od drużyn grających mecz.

Początek FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 w Katowicach 1 a finał 21 września.