SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / inf. prasowa, fot. www.kampas.eu, 27 lutego 2018

Historyczne mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu - Snow Volley w Polsce!

W dniach 10-11 marca w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbędą się mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o tytuł mistrza i mistrzyni kraju.

Tytuł Organizatora został przyznany firmie BDB Event na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej 7 lutego 2018r. Firma BDB Event po raz pierwszy zorganizowała turnieje Snow Volley w 2015 roku - wtedy siatkarki i siatkarze rywalizowali w Andrychowie oraz ośrodku Czarny Groń w Rzykach o Puchar Prezesa PZPS. Kolejna odsłona odbyła się w 2017 roku w Wiśle i Kotelnicy Białczańskiej. Ubiegłoroczne zawody miały rangę Pucharu Polski. Jedyny turniej Snow Volley 2018 zostanie natomiast rozegrany w randze mistrzostw Polski. Dzięki temu dołączamy do grona 17 państw organizujących mistrzostwa kraju w tej zyskującej popularność dyscyplinie. To niezwykle ważne, bo daje możliwość startu najlepszym polskim duetom w turniejach rangi europejskiej.

W Kotelnicy odbędą się turnieje dla kobiet i mężczyzn. Rywalizacja na śniegu odbywa się zgodnie z regulaminem siatkówki plażowej. W mistrzostwach Polski udział mogą wziąć 24 zespoły męskie i 8 drużyn żeńskich, a zasadniczą różnicą w stosunku do siatkówki plażowej są stroje zawodników i obuwie. Zapowiada się niepowtarzalny turniej, a oprócz sportowej rywalizacji zaplanowano atrakcje, animacje i konkursy dla kibiców.

Choć siatkówka na śniegu to dyscyplina sportowa z krótkim stażem, Polska może się pochwalić sukcesami na arenie międzynarodowej. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Michał Matyja, który zdobył w swojej karierze mistrzostwo świata i Europy na śniegu.

W tym roku siatkówka na śniegu była dyscypliną pokazową podczas odbywających się w Pjongczangu zimowych Igrzysk Olimpijskich (pisaliśmy o tym tutaj: https://www.pzps.pl/pl/siatkowka-plazowa/reprezentacje/aktualnosci-plazowa/332), co jest kolejnym krokiem w staraniach o wpisanie jej na listę sportów olimpijskich. Dlatego ważne jest, by siatkówka na śniegu rozwijała się w naszym kraju i dawała siatkarzom możliwość startu w turniejach najwyższej rangi.