SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 10 października 2011

Puchar Świata w Japonii (20 listopada-4 grudnia) będzie pierwszą kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Londynie. Trener Andrea Anastasi powołał 20-osobową kadrę, która 6 listopada rozpocznie przygotowania w Spale. Na liście są Paweł Zagumny i Michał Winiarski.

Trener Andrea Anastasi  powołał 20-osobową kadrę zawodników na Puchar Świata. Turniej odbędzie się w kilku miastach japońskich od 20 listopada do 4 grudnia. Trzy najlepsze drużyny awansują do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.

6 listopada kadra zbierze się na zgrupowaniu szkoleniowym w OPO COS w Spale, które zakończy się 14 listopada. Przed rozpoczęciem rozgrywek PŚ przewidziane zostało krótkie zgrupowanie zagraniczne. W turnieju o Puchar Świata zagra 12 drużyn. Polska i Rosja otrzymały „dzikie karty”.

Będzie to pierwsza kwalifikacja olimpijska. W igrzyskach w Londynie zagra 12 drużyn. Wystąpią Wielka Brytania (gospodarza), trzy najlepsze drużyny PŚ, pięciu zwycięzców turniejów kontynentalnych oraz trzy drużyny z zawodów interkontynentalnych.

Kadra Polski trenera Andrei Anastasiego:

rozgrywający
Łukasz Żygadło
Paweł Zagumny
Paweł Woicki
Fabian Drzyzga

atakujący
Zbigniew Bartman
Piotr Gruszka
Bartosz Janeczek
Jakub Jarosz

środkowi
Patryk Czarnowski
Grzegorz Kosok
Marcin Możdżonek
Piotr Nowakowski
Łukasz Wiśniewski

przyjmujący
Bartosz Kurek
Mateusz Mika
Michał Ruciak
Michał Kubiak
Michał Winiarski

libero
Paweł Zatorski
Krzysztof Ignaczak

  • 0
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0