SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Cyfra Sport, 25 kwietnia 2023

Reprezentanci Tygodnia: Bartosz Kurek i Aleksandra Gryka

Sezon reprezentacyjny zbliża się wielkimi krokami, a występy naszych zawodników na polskich i zagranicznych parkietach wzbudzają coraz więcej emocji. Bartosz Kurek w miniony weekend sięgnął po mistrzostwo Japonii i tytuł najlepszego zawodnika ligi w sezonie 2022/2023 i to właśnie on jest naszym Reprezentantem Tygodnia. Wśród pań miano Reprezentantki Tygodnia wywalczyła sobie Aleksandra Gryka. Środkowa reprezentacji Polski zagrała kapitalne spotkanie w półfinale TAURON Ligi. 

Reprezentant Tygodnia: Bartosz Kurek (Wolfdogs Nagoya)
Bartosz Kurek poprowadził swój klub Wolfdgos Nagoya do triumfu w wielkim finale V.League. Jego drużyna pokonała zwycięzców dwóch ostatnich edycji ligi Suntory Sunbirds w trzech setach. Kapitan naszej reprezentacji zdobył aż 32 punkty (27 punktów z atau 58% skuteczności 4 bloki oraz 1 as) i został wybrany MVP tego spotkaniu. Nie było to jednak jedyne wyróżnienie dla naszego zawodnika, który został wybrany również najlepszym zawodnikiem V.League sezonu 2022/2023. Jest to pierwszy mistrzowski tytuł Bartosza Kurka w japońskiej lidze. 

2. Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Bartosz Bednorz był bez wątpienia bohaterem dwóch pierwszych półfinałowych meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów. Przyjmujący reprezentacji Polski zdobył w ten weekend aż 55 punktów - dwie nagrody MVP! W pierwszym pełnym dramaturgii pięciosetowym spotkaniu, w którym ZAKSA odwróciła losy spotkania po przegraniu pierwszym dwóch setów, Bednorz zdobył 25 punktów (19 atakiem - przy 61% skuteczności, 4 blokiem, 2 zagrywką, notując 34% pozytywnego przyjęcia). W drugim zaprezentował się jeszcze lepiej - w czterech setach zapunktował aż 30 razy przy 85% skuteczności w ataku! Na jego dorobek punktowy złożyły się wówczas 23 punktowe ataki, 2 bloki i aż 5 asów serwisowych (w przyjęciu zanotował 31%).

3. Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)
Tomasz Fornal po raz kolejny dał pokaz siły wraz z Jastrzębskim Węglem. W walce z Aluron CMC Wartą Zawiercie o finał PlusLigi, przyjmujący reprezentacji Polski zapisał na swoim koncie 13 punktów w wygranym 3-1 pierwszym spotkaniu (8 atakiem - 44% skuteczności oraz 5 blokiem), a w pięciosetowej drugiej odsłonie rywalizacji aż 23 punkty (18 punktowych ataków - 60% skuteczności, 2 bloki, 3 asy i 52% pozytywnego przyjęcia) 

* Do odnotowania: Artur Szalpuk w meczu o 5. miejsce pomiędzy Projektem Warszawa a Treflem Gdańsk zdobył aż 20 punktów (59% skuteczności w ataku i 17 punktów w tym elemencie, 2 asy i 1 blok) i został wybrany MVP. Jednak i po stronie przegranego w tym meczu Trefla Gdańsk warto podkreślić świetny występ kończącego już swoją klubową karierę Mariusza Wlazłego, który na grając w dwóch setach zdobył 12 punktów.

Reprezentantka Tygodnia: Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)
Aleksandra Gryka zagrała koncertowo w pierwszym półfinałowym spotkaniu ŁKS Commercecon Łódź z BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Nasza środkowa była drugą najlepiej punktującą zawodniczką ŁKS-u (za Valentiną Diouf), zdobywając w trzysetowym meczu aż 14 punktów (7 punktowych ataków i 44% skuteczności w tym elemencie, 2 asy, 5 bloków). Wspaniałą postawą na boisku zasłużyła sobie nie tylko na tytuł Reprezentantki Tygodnia, ale i na nagrodę MVP tego meczu, którą oczywiście otrzymała tuż po zakończeniu spotkania.

2. Weronika Centka (Developres Bella Dolina Rzeszów)
Trzeba przyznać, że nasze środkowe świetnie spisywały się w ten weekend. W drugiej półfinałowej parze błyszczała Weronika Centka, która wraz z Developres Bella Dolina Rzeszów pokonała w pierwszym spotkaniu Grot Budowlani Łódź w trzech setach. Centka była wśród najlepiej punktujących zawodniczek swojej drużyny z dorobkiem 12 punktów (5 bloków, 7 punktowych ataków - 54% skuteczności).

3. Joanna Wołosz (Prosecco Doc Imoco Conegliano)
W lidze włoskiej kapitan naszej reprezentacji wraz z Imoco Conegliano zameldowała się w półfinale. Jej zespół wygrał rywalizację z E-Work Busto Arsizo, zwyciężając w dwóch spotkaniach 3-0. Joanna Wołosz po raz kolejny pokazała swój kunszt na rozegraniu, świetnie prowadząc grę Imoco. W pierwszym spotkaniu Imoco zanotowało 47% skuteczności w ataku, w drugim 38% (ze względu na nieco słabszy występ drużyny w drugim secie). Dodatkowo w meczu #2, Wołosz zdobyła 2 punkty - 1 atakiem i 1 blokiem.

* Do odnotowania: Kolejny kapitalny mecz rozegrała Iga Wasilewska, która wraz z Grupą Azoty Chemik Police pokonała Energę MKS Kalisz w pierwszym meczu o 5. miejsce. Nasza środkowa zdobyła w tym spotkaniu 12 punktów (5 blokiem, 7 atakiem przy 64% skuteczności) i została wybrana MVP tego spotkania.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0