SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Volleyball World, 19 grudnia 2022

Wieści z zagranicy: Złota Joanna Wołosz!

Nasze „Wieści z zagranicy” rozpoczynamy od wspaniałej informacji – Joanna Wołosz została Klubową Mistrzynią Świata! Serdecznie gratulujemy naszej pani Kapitan!

Serie A kobiet (Włochy)

Włoska Serie A żyła w ubiegłym tygodniu nie tylko zmaganiami ligowymi, ale też Pucharem Challenge a przede wszystkim Klubowymi Mistrzostwami Świata.

W europejskich rozgrywkach z IŁ Capital Leginovia Legionowo rywalizował Reale Mutua Fenera Chieri, w którym na co dzień możemy oglądać Olivię Różański. Polska przyjmująca zaprezentowała się bardzo dobrze, zwłaszcza w drugim spotkaniu tego dwumeczu. Wtedy to zdobyła 12 punktów (w tym dwa „oczka” bezpośrednio w polu serwisowym), przy ponad 60-procentowej skuteczności w ataku.

W lidze, reprezentantka Polski pojawiła się na boisku jedynie na chwilę, ale mimo to jej drużynie udało się bez starty seta pokonać Bartoccini-Fortinfissi Perugię.

W tej kolejce Serie A, mniej widoczna była też Magdalena Stysiak, która spotkanie z Il Bisonte Firenze zakończyła z jedynie 9 punktami na koncie i 35-procentową jakością ataku. Mimo to Vero Volley Milano dopisało trzy kolejne punkty do tabeli.

„Oczka” do ligowego zestawienia dodał też Igor Gorgonzola Novara, prowadzony przez Stefano Lavariniego. Zespół naszego szkoleniowca triumfował nad Megabox Ond. Savio Vallefoglia, a najskuteczniejszą siatkarką była w tym starciu Kenia Carcaces (17 punktów).

Prawdziwe centrum wydarzeń było jednak w Antalyi, gdzie Joanna Wołosz wraz z Prosecco Doc Imoco Conegliano sięgnęła po złoto Klubowych Mistrzostw Świata. W czempionacie „Pantery” pokonały kolejno Dentil Praia Clube (3:0), Eczacibasi Dynavit Stambuł (3:1), Gerdau Minas (3:0), a w wielkim finale - VakifBank Spor Kulubu (3:1). Kapitan reprezentacji Polski w całym turnieju zdobyła 13 punktów, a za swoją znakomitą dystrybucję odebrała nagrodę dla najlepszej rozgrywającej. Statuetka MVP trafiła do Isabelle Haak.

Serie A mężczyzn (Włochy)

Sir Safety Susa Perugia w ubiegłym tygodniu rywalizował tak w Lidze Mistrzów, jak i na włoskim podwórku. W europejskim pucharze, świeżo upieczony mistrz świata pokonał 3:1 Ziraat Bankasi Ankarę i jest prawie pewny awansu z pierwszego miejsca do kolejnej rundy rozgrywek. Świetnie w tym starciu zaprezentował się Kamil Semeniuk, który zakończył potyczkę z 16 punktami na koncie i 63-procentową skutecznością w ataku.

Drugi z Polaków – Wilfredo Leon – wystąpił zaś w ligowym meczu z Vero Volley Monzą, wygranym 3:0. Choć tym razem nie błyszczał w ataku, to dobrze sprawdzał się w przyjęciu, notując ponad 50-procentową efektywność. Ostatecznie, to spotkanie zakończył z 12 punktami w dorobku.

Superliga (Brazylia)

W lidze brazylijskiej niezbyt udane spotkanie ma za sobą Malwina Smarzek, która została zmieniona w drugiej partii czterosetowego starcia z Unilife Maringa Volley. Jej zmienniczka – Tiffany Abreu – została najlepszą punktującą tego meczu, a zwycięstwo pozwoliło Osasco Voleibol Clube awansować na trzecie miejsce w tabeli. Polka zamknęła spotkanie z 7 punktami na koncie.

Azja

W Azji – przerwa. Zarówno Bartosz Bednorz w Chinach, jak i Michał Kubiak z Bartoszem Kurkiem w Japonii czekają na swoje mecze. V.League wraca do gry w drugim tygodniu stycznia.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 16
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0