SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 13 grudnia 2022

Reprezentanci Tygodnia: Wilfredo Leon i Monika Fedusio

Przed nami kolejny ranking w którym wybieramy Reprezentantów Tygodnia. Tym razem doceniliśmy grę Wilfredo Leona i Moniki Fedusio.

Reprezentant Tygodnia: Wilfredo Leon (Sir Safety Susa Perugia)

W ubiegłym tygodniu Wilfredo Leon wraz z Sir Safety Susa Perugią rywalizował w Klubowych Mistrzostwach Świata. Przyjmujący reprezentacji Polski grał znakomicie – zwłaszcza w finale przeciwko Trentino Itas. Leon to spotkanie zakończył z 17 punktami na koncie i ponad 70-procentową skutecznością w ataku. Oprócz świetnej gry na siatce, w swoim dorobku zgromadził również trzy punktowe zagrywki i jeden skuteczny blok. Za występ w klubowym czempionacie nasz kadrowicz otrzymał nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju.

2. Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)

Statuetkę MVP za ostatni mecz ligowy odebrał zaś Karol Kłos, który zagrał bardzo dobre spotkanie z LUK Lublin. Środkowy PGE Skry Bełchatów skończył 7 z 8 ataków, co dało mu imponującą, blisko 80-procentową skuteczność w tym elemencie. Mistrz świata 2014 i wicemistrz świata 2022 swój świetny bilans uzupełnił czterema skutecznymi blokami.

3. Kamil Semeniuk (Sir Safety Susa Perugia)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Kamila Semeniuka, który podobnie jak Wilfredo Leon świetnie prezentował się w Klubowych Mistrzostwach Świata. Był gracz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźle szczególnie dobrze będzie wspominać półfinał czempionatu przeciwko Itambé Minas, w którym zdobył aż 15 punktów, przy niemalże 60-procentowej skuteczności w ofensywie.

*Do wyróżnienia: Na zakończenie rankingu męskiego zwróciliśmy uwagę na dwie wyróżniające się postaci: Michała Gierżota i Artura Szalpuka. Pierwszy, błysnął w starciu PSG Stali Nysa z Projektem Warszawą, zapisując w nim 15 „oczek”. Mistrz świata z 2018 może z kolei pochwalić się 20 punktami zapisanymi w meczu z Treflem Gdańsk.

Reprezentantka Tygodnia: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź)

Tym razem ranking naszych kadrowiczek otwiera Monika Fedusio, która nie dała szans OnlyBio Pałacowi Bydgoszcz. Przyjmująca reprezentacji Polski w czterosetowym spotkaniu zdobyła aż 28 punktów i choć zazwyczaj na swojej pozycji występuje w bardziej defensywnej roli, to tym razem atakowała z blisko 50-procentową skutecznością, kończąc 20 z 44 rozegranych do niej akcji. Wiele dobrego zrobiła również w bloku, gdzie aż siedem razy zatrzymała na siatce przeciwniczki. Bilans uzupełniła jedną punktową zagrywką.

2. Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)

Bardzo dobrą grą może pochwalić się również Aleksandra Gryka, która punktowała przeciwko ROLESKI GRUPIE AZOTY Tarnów. Środkowa łódzkiego klubu postawiła pięć skutecznych bloków oraz posłała jedną punktową zagrywkę. Znakomicie radziła sobie też w ofensywie kończąc 10 ataków.  

3. Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź)

Nasz ranking zamyka Klaudia Alagierska, wybrana przez nas reprezentantką ubiegłego tygodnia. Środkowa wsparła Aleksandrę Grykę w meczu z Tarnowem, wspólnie sprawiając, że środek siatki był dla rywalek niemal nie do przejścia. Biało-czerwona siatkarka zdobyła 18 punktów, w tym aż dziewięć w bloku, skończyła 60% ataków i posłała trzy punktowe zagrywki.

*Do wyróżnienia: W meczu z UNI Opole wyróżniła się Joanna Pacak. Środkowa #VolleyWrocław zamknęła spotkanie z 13 punktami na koncie, pięcioma bloki i 73-procentową skutecznością w ataku.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 12
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0