SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 5 grudnia 2022

Wieści z zagranicy: świetna Stysiak, zwycięski Kurek

Nasz cykl: „Wieści z zagranicy” znów powraca! W każdy poniedziałek będziemy przyglądać się grze naszych reprezentantów i reprezentantek sprawdzających swoje siły w zagranicznych ligach.

W tym sezonie nasi kadrowicze zameldowali się we Włoszech, Brazylii, w Japonii, a nawet w Chinach. Kilka dni temu potwierdzono, że na zapleczu ligi tureckiej siatkarskie szlify doskonalić będzie Jakub Ziobrowski - mistrz świata juniorów z 2017 roku. 

Serie A kobiet (Włochy)

Weekend włoskich rozgrywek zainaugurowała Igor Gorgonzola Novara, prowadzona przez Stefano Lavariniego, trenera reprezentacji Polski kobiet. Klub naszego szkoleniowca pokonał 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 28:26) Bartoccini-Fortinfissi Perugię, a najwięcej, bo aż 21 punktów na koncie zapisała Ebrar Karakurt.

Bardzo dobry mecz zagrała Magdalena Stysiak, która sprawiła sobie zaległy prezent urodzinowy. Choć w klubie występuje jako przyjmująca, cały czas potwierdza, że nie brakuje jej siły w ofensywie. W trzysetowym starciu z Cuneo Granda S.Bernardo zdobyła łącznie 13 punktów i wraz z Myriam Syllą, była najczęściej punktującą w tym spotkaniu.

Przegraną w trzech partiach musiało zaakceptować Imoco Volley Conegliano, w którym od lat występuje Joanna Wołosz. Na drodze liderek tabeli stanęło Savino Del Bene Scandicci – obecnie trzecia drużyna Serie A. Kapitan reprezentacji Polski nie zanotowała punktów w tym spotkaniu.

„Oczek” do tabeli nie dopisało także Wash4green Pinerolo, w którym w tym sezonie możemy oglądać Martynę Grajber-Nowakowską. Polka, spotkanie z Bergamo zamknęła z dziewięcioma punktami na koncie i wysoką, bo aż 67-procentową skutecznością w przyjęciu.

Szans na występ niestety nie dostała Olivia Różański, której Reale Mutua Fenera Chieri pokonało 3:0 Megabox Ond. Savio Vallefoglię.

Serie A mężczyzn (Włochy)

W męskiej lidze włoskiej oczy wszystkich polskich kibiców najbardziej skupiają się na Sir Safety Susa Perugii, w której występuje dwóch reprezentantów Polski – Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Pierwszy z naszych przyjmujących zagrał niesamowity mecz, notując ponad 60-procentową skuteczność w ataku i kończąc spotkanie z 19 punktami na koncie. Gorszy występ ma za sobą Kamil Semeniuk, który opuścił boisko po trzeciej partii. Zespół z Umbrii pokonał Gioiellę Prismę Taranto 3:1.

Superliga (Brazylia)

Na grę w Ameryce Południowej w tym sezonie zdecydowała się Malwina Smarzek. Polka jest w czołówce najlepiej zagrywających zawodniczek ligi i niejednokrotnie potwierdzała swoją wartość na boisku. Niestety ostatni mecz nie należał do udanych, zarówno dla „Mali” jak i jej koleżanek z drużyny. Smarzek zdobyła jedynie pięć punktów, a jej drużyna - Osasco Voleibol Clube – uległa 0:3 liderowi tabeli.

V.League (Japonia)

W Japonii byliśmy świadkami polsko-polskiego starcia w którym spotkał się Bartosz Kurek i jego Wolfdogs Nagoya oraz Michał Kubiak z Panasonic Panthers. Po bardzo zaciętym, pięciosetowym meczu triumf święcił atakujący reprezentacji Polski. „Wilki” umocniły się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli.  

Volleyball League A (Chiny)

W lidze chińskiej drużyna Bartosza Bednorza – Szanghaj Bright – w ten weekend nie grała. Ciągle jednak cieszy się z tytułu lidera tabeli, dystansując drugi w tabeli Shandong aż o 9 punktów. Przyjmujący reprezentacji Polski bryluje w indywidualnych rankingach.   

Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0