SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. Piotr Sumara, 7 kwietnia 2021

Reprezentant Tygodnia: Piotr Nowakowski

Rozgrywki ligowe wkraczają w najważniejszą fazę, a co za tym idzie występy naszych reprezentantów śledzimy z jeszcze pilniejszą uwagą. W tym tygodniu nasz ranking otwiera po raz kolejny Piotr Nowakowski, który nieoficjalnie od jakiegoś czasu ma w PlusLidze przydomek Murator.

20398c

1. Piotr Nowakowski w meczach przeciwko Treflowi Gdańsk i Jastrzębskiemu Węglowi

Nasz reprezentacyjny środkowy po raz kolejny znalazł się na czele naszego cotygodniowego rankingu, a w Warszawie podobno mówią, że można polegać jak na Nowakowskim. Faktem jest, że dyspozycja Piotra jest wyśmienita, co potwierdza bycie liderem najlepiej blokujących PlusLigi. Verva w ostatnim tygodniu rozegrała dwa mecze – o wejście do półfinału w Gdańsku i pierwszy mecz o awans do finału w Jastrzębiu Zdroju. W pierwszym spotkaniu zanotował aż 5 bloków punktowych, a jego skuteczność w ataku wyniosła 67%. Przeciwko jastrzębianom zagrał bardziej ofensywnie i zapunktował 11 razy, blokując skutecznie 3 razy. Tak doświadczony zawodnik to skarb na środku!

Statystyki Piotra Nowakowskiego (Verva Warszawa Orlen Paliwa)

przeciwko Treflowi Gdańsk: 9 punktów, 67% skuteczności w ataku, 5 bloków punktowych, 2 wybloki.
przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi: 11 punktów, 62% skuteczności w ataku, 3 bloki punktowe, 2 wybloki.

2. Aleksander Śliwka w meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów

Mecz półfinałowy w Kędzierzynie-Koźlu na pewno rozgrzewał serca fanów w Polsce, a Aleksander Śliwka po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z liderów swojej drużyny bez względu na przeciwnika. ZAKSA bez straty seta wygrała sobotnie spotkanie, ale nie należało ono do najłatwiejszych. Gospodarze nie radzili sobie najlepiej w przyjęciu, ale niewątpliwie Olek miał duży wpływ na ofensywę swojego zespołu, był najlepiej punktującym w tym meczu i został wybrany MVP.

Statystyki Aleksandra Śliwki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzirzyn-Koźle) przeciwko PGE Skrze Bełchatów: 17 punktów, 63% skuteczności w ataku, 3 asy serwisowe, 2 bloki.

3. Tomasz Fornal w meczu przeciwko Vervie Warszawa Orlen Paliwa

Nie było łatwo jastrzębianom wygrać w sobotni wieczór z Vervą. Warszawianie po trzech meczach z Treflem byl zmęczeni, ale bardzo zmotywowani do walki. W tiebreaku więcej sił mieli gospodarze, a goście większość piłek posyłali w Fornala. Młody przyjmujący po powrocie do pełni sił ponownie prezentuje wysoką formę, co na pewno będzie atutem w ostatnich meczach tego sezonu ligowego, a także przyda się w nadchodzącym okresie kadrowym.

Statystyki Tomasza Fornala (Jastrzębski Węgiel) przeciwko Vervie Warszawa Orlen Paliwa: 18 punktów, 56% skuteczności w ataku, 55% skuteczności w przyjęciu, 3 bloki punktowe, 1 wyblok.

4. Mateusz Bieniek w meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W dobrej dyspozycji z powrotem jest środkowy Skry. W tym meczu Grzegorz Łomacz bez wahania posyłał piłki do swoich najwyższych kolegów z reprezentacji, bo zarówno Bieniek, jak i Huber grali bardzo efektywnie. Mateusz atakował ze środka 11-krotnie, z czego osiem razy skutecznie. Dołożył do tego efektowny blok i asa serwisowego.

Statystyki Mateusza Bieńka (PGE Skra Bełchatów) przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: 10 punktów, 73% skuteczności w ataku, 1 blok punktowy, 1 wyblok, 1 as serwisowy.

5. Michał Kubiak w meczach przeciwko Wolfdogs Nagoya i Suntory Sunbirds

Japońska VLeague zakończyła w weekend rozgrywki, a Panasonic Panthers zostali wicemistrzami kraju. Kapitan reprezentacji Polski od kilku sezonów jest filarem druzyny prowadzonej przez Laurenta Tillie. W półfinale Pantery pokonały Wolfdogs Nagoya, których liderem jest Bartosz Kurek, ale w finale ulegli Suntory Sunbirds, z którymi równiez w sezonie zasadniczym nie grało im się najlepiej. Kubiak w meczu finałowym był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu, a w półfinale wziął na siebie ciężar w przyjmowaniu strzałów reprezentacyjnego kolegi.

Statystyki Michała Kubiaka (Panasonic Panthers)

przeciwko Wolfdogs Nagoya: 13 punktów, 61% skuteczności w ataku, 50% skuteczności w przyjęciu, 1 as, 3 bloki punktowe,
przeciwko Suntory Sunbirds: 13 punktów, 52% skuteczności w ataku, 55% skuteczności w przyjęciu.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0